• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

.htaccess - Strona po wgraniu na VPSa nie obsługuje RewriteEngine

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
117 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez kingkushlee Gaduła (3,960 p.)

Witam, zrobiłem stronę na localhoście (XAMPP), wszystko tam świetnie działało, ale potem przeniosłem moją stronę na VPSa (Google Clouds) i tutaj zaczęły pojawiać się problemy. Po pierwsze: mój plik .htaccess w ogóle nie chce działać (załączam go tutaj w razie potrzeby)

RewriteEngine on
RewriteRule strona-glowna index.html [L]
RewriteRule sklep-sms sklep.html [L]
RewriteRule regulamin regulamin.html [L]

Po wejściu np na (adres serwera)/sklep-sms wywala mi 404 error. Drugą sprawą jest to, że gdy wchodzę na sklep "z palca" (wklepuję sklep.html) w przeglądarkę, to skrypt pokazujący usługi też nie chce działać:

$(document).ready(function() {
    $.ajax({
        url: 'php/loadservices.php',
        success: function(result) {

            let obj = JSON.parse(result);
            // dalsza czesc kodu
  
        }
    });
});

W konsoli pokazuje się błąd 

Failed to load resource: the server responded with a status of 500 (Internal Server Error)

Podejrzewam, że to coś z konfiguracją, mogę po prostu skopiować config php.ini z xamppa i wkleić na serwer vps? Próbowałem już tej komendy:

sudo a2enmod rewrite

ale dalej htaccess nie znajduje plików.

komentarz 10 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,100 p.)
ale tu jest sam url, podajesz url bez hosta, wcześniej hostem był local, to nie musiałeś teraz jest inny- on może manipulować na ostateczny url.
Za mało informacji, kodu jest tutaj.
W ogóle 500 to informacje, że wewnętrzene problemy są po stronie servera.
jeśli nie ustawiałęś konfiguracji żadnej to raczej to nie zadziała na tej domyślnej

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 lipca 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
sudo a2enmod rewrite - czy po tym zrestartowałeś apache?

Dalej możesz sprawdzić czy opcja AllowOverride w konfiguracji Apache jest ustawiona na All jeśli chcesz móc w dowolnym miejscu umieszczać pliki htaccess. Może ona być w pliku /etc/apache2/apache2.conf, ale pewnie możesz też nadpisać tę wartość np. w virtual hoście danej strony (domyślny to /etc/apache2/sites-available/000-default.conf).

Co do błędu 500 to prawdopodobnie jakiś błąd w PHP. Nie zgadniemy jaki, więc albo sprawdź logi Apache i tam powinien być (domyślnie /var/log/apache2/error.log) albo włącz tymczasowo wyświetlanie błędów PHP na stronie (display_errors na on w php.ini lub jednorazowo w danym pliku z kodem przez ini_set) i sprawdź komunikat.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 118 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,464 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Kuba Modrzejewski Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez zeuscode Nowicjusz (160 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...