• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linuxowy Landing Page - co mogę poprawić

Object Storage Arubacloud
0 głosów
181 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2021 w Nasze projekty przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
edycja 9 lipca 2021 przez wizarddos

Ostatnio chcąc poćwiczyć trochę design i moje JS'owe skille stworzyłem projekt landing Page dla Jądra Linux

Chciałbym aby ktoś podpowiedział mi co mogę poprawić w tej stronie aby była lepsza, bardziej responsywna, bardziej dopasowana do nowych standardów

Link do kodu na githubie

Link do demo jest podany w sekcji about

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 21 lipca 2021 przez gustawdaniel Początkujący (480 p.)

Nie działa link: 

[404]: (null) /assets/tux.svg - No such file or directory

Bo plik nazywa się `Tux.svg` z dużej litery. Brakuje pliku `favicon.ico`, możesz wytworzyć w generatorze.

 

Kolory w zakładce: "Wybierz Dystrybucję dla siebie..." są zbyt ostre i nie powiązane ze sobą. Pomyśl o narzędziach do wyboru kolorów uzupełniających się. Poczytaj o technikach wyboru kolorów i skorzystaj z gotowego narzędzia do generowania palet, np.:

https://mycolor.space/?hex=%235620B0&sub=1

Przycisk "Zacznij z linuxem" prowadzi do unusedLink.html - to nie jest chyba spodziewane zachowanie.

---

Ogólne wrażenie po przejrzeniu tego projektu, to, że zabrakło pytania:

- jaki jest cel strony?

- jaką wartość ma dać użytkownikowi jej przejrzenie?

- czego użytkownik ma się z niej nauczyć, albo jaką akcję ma podjąć?

Jak będziesz miał odpowiedzi na te pytania, to prawdopodobnie dojdziesz do wniosku, że poza linkami zewnętrznymi warto dodać więcej treści.  

Co do samego kodu, bardzo ładnie używasz semantycznych tagów z HTML 5.

--- 

Na koniec: Dodaj "arch linux :)"

komentarz 22 lipca 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Ok, dzięki za zerknięcie po dość długim czasie. Co do kolorów to w ich dobieraniu nie jestem najlepszy. A z palet korzystać niestety jeszcze nie umiem. Wiesz może jak się nauczyć pracy z nimi?

Link do zacznij z linuxem na razie jest celowo, po prostu podstrona jeszcze nie jest gotowa.

A treści też zamierzam dodać więcej linki zewnętrzne są tymczasowe

... A archa też mogę dodać ;)
komentarz 22 lipca 2021 przez gustawdaniel Początkujący (480 p.)
Ja też sobie nie radzę z kolorami. Najlepiej wychodzi, kiedy klient zgadza się na designera. Jeśli nie to zwykle bierzemy gotowy szablon i też jest znośnie.

Takie stronki od zera jest sens pisać w dwóch przypadkach:

a) chcesz się nauczyć html

b) masz bardzo precyzyjną wizję, co chcesz zrobić i jak ma to wyglądać

Ale nawet w przypadku "b" często warto wybrać jakiś gotowy ui kit.
komentarz 23 lipca 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
W tej stronie głównie chciałem sprawdzić się w używaniu właśnie semantyki html5 i lekko zacząć z gridem.

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 201 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2021 w Nasze projekty przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 84 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2021 w HTML i CSS przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...