• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

django project and application

Object Storage Arubacloud
0 głosów
127 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2021 w Python przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Dlaczego w Django jest taki głupi podział na projekty i aplikacje?

Jeden projekt zawiera kilka aplikacji... To wydaje się całkowicie pozbawione sensu... Czy w innych webowych frameworkach też tak jest? Bo wydaje mi się że nie.

Najpierw tworzę projekt o nazwie TODO a później wewnątrz tego projektu tworzę aplikację TODO... Czemu to ma służyć?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 lipca 2021 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Jako jednostkę modularności. W większych projektach jak najbardziej dzieli się stronę na kilka-kilkanaście "aplikacji", odpowiadające za różne zakresy funkcjonalne strony, jak i różne interfejsy na zewnątrz. Losowy przykład z githuba:

https://github.com/mirumee/saleor/tree/master/saleor

To prawda, że przy mega prostej stronie z jedną aplikacją może to być nieintuicyjne i nie dodawać wygody.

Czy w innych webowych frameworkach też tak jest? Bo wydaje mi się że nie.

Jasne że jest taka modularność do poziomu modułów, po prostu niekoniecznie wymuszona przez framework.

Na przykład ASP.NET:

https://github.com/dotnet-architecture/eShopOnContainers/tree/dev/src/Services

Basket.API, Catalog.API etc wszystkie mają własny niezależny model, kontroler etc - odpowiada to mniej więcej Djangowym aplikacjom (choć mogą mieć różną filozofię, na jakim poziomie dzielić).

komentarz 8 lipca 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Dzięki za wyjaśnienia choć nadal to trochę dziwne dla mnie.

Wcześniej miałem trochę do czynienia z Laravelem z Adonis.js oraz Flaskiem i tam nie było takich podziałów albo ja ich jakoś nie widziałem, może nie były narzucane odgórnie.
+2 głosów
odpowiedź 8 lipca 2021 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
W większości frameworków jest taka implementacja. Angular i Nest mają moduły, Symfony ma/miało bundle. Python ma aplikacje.

Czemu to ma służyć? Zapewne wydzielaniu bounded contextów. Zakładając, że architektura każdego projektu będzie ewoluować, to rozwiązanie umożliwiające taki podział nie jest złe. Problem w tym że przez 4 lata nie widziałem projektu, który wykorzystywał to dobrze.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 58 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 84 wizyt
pytanie zadane 23 lutego w Python przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...