• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux nie zmienia jasności ekranu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
517 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Kajetan Użytkownik (740 p.)

Od niedawna korzystam z różnych dystrybucji Linuxa. Mam na dysku Minut 20.1 Cinnamon, Kali 2021.1 KDE i Manjaro Gnome. Wszystkie trzy systemu działają bezproblemowo, z jednym ale - nie działa w nich zmiana jasności ekranu. Udało mi się to naprawić w Mincie sposobem opisanym tutaj: https://itsfoss.com/fix-brightness-ubuntu-1310/ ,ale ale poza Cinnamonem ta metoda nie działa (testowałem i w Kalim i w Manjaro). Informuję, że nie zadziałał mi żaden ze sposobów z tego poradnika: https://easylinuxtipsproject.blogspot.com/p/display.html#ID4.2. Jeśli ma to znaczenie . Manjaro instalowałem z otwartymi sterownikami. Wszystkie drivery do mojego laptopa są zainstalowane. Posiadam procesor Intela i zintegrowaną kartę.

komentarz 7 lipca 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

ale ale poza Cinnamonem ta metoda nie działa

Cinnamon chodzi na X11. Sprawdzałeś, czy pozostałe DE nie odpalają Ci się przypadkiem na Waylandzie? Bo jeśli tak, to być może dlatego porada spod linka nie działa

komentarz 7 lipca 2021 przez Kajetan Użytkownik (740 p.)
Bardzo  możliwe że masz rację. W Manjaro mam Waylanda. Jak mogę rozwiązać ten problem?
komentarz 7 lipca 2021 przez Kajetan Użytkownik (740 p.)
Właśnie odkryłem, że mi mogę zmieniać jasność za pomocą edycji pliku /sys/class/backlight/intel_backlight/brightness. Czy to pomoże w naprawieniu zmiany przez suwak?
komentarz 7 lipca 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Czytałeś to? -> link

komentarz 7 lipca 2021 przez Kajetan Użytkownik (740 p.)

Dzięki. Możesz powiedzieć, jak zainstalować i skonfigurować narzędzie enlighten? Próbowałem to zrobić sam, ale nie mam doświadczenia z pobieraniem programów z Gita i mi się nie udało.

komentarz 7 lipca 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
No a co robiłeś?
komentarz 7 lipca 2021 przez Kajetan Użytkownik (740 p.)
Już mi się udało. Po prostu nie mam doświadczenia z instalacji z Gita. Teraz mogę zmieniać jasność za pomocą polecenia enlighten <wartość od 1 do 976>. Ale niestety suwak wciąż nie działa.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 739 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 3,305 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 602 wizyt
pytanie zadane 9 września 2018 w HTML i CSS przez wordes94 Użytkownik (670 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...