• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak dużo trzeba wiedzieć w MySQL E.13 INF.03 EE.009

Object Storage Arubacloud
–1 głos
1,164 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2021 w Egzaminy zawodowe przez mialbiaek Użytkownik (510 p.)
Czy trzeba się uczyć na egzamin Tworzenia baz danych przez SQL? To jest hardcore to zapamiętać.

Czy jest duża szansa, że będzie to trzeba w ten sposób robić? Czy normalnie klikanie?

zabawa komendami ze switchem to kaszka w porównaniu z tym.

 

Wolałbym poświęcić więcej czasu na na PHP i javie niż uczyć się tych magicznych zaklęć.

Ah i wiem, że zapytania muszę umieć. Chodzi mi tylko czy mogę odpuścić tworzenie/modyfikowanie itp przez komendy w SQL
komentarz 7 lipca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

To jest hardcore to zapamiętać.

To jeszcze mało rzeczy widziałeś :) Trenuj, jedyna droga do zapamiętania.

komentarz 7 lipca 2021 przez mialbiaek Użytkownik (510 p.)
Po całym dniu nauki stwierdzam jednak, że jednak nie taki diabeł straszny :D

Mimo wszystko wydaje mi się, że... no i tu mam za małą wiedzę, żeby się wypowiadać, ale zaryzykuję:

Kiedy wszystko już jest ułatwione od switchów po właśnie SQL (nie mówię tu o zapytaniach). Kiedy parę klików i gotowe. To chyba nie ma sensu dawać w programie nauczania takich rzeczy. Można by było dodać np Bootstrapa(strony internetowe). Może się mylę.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 lipca 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Odpuścić możesz sobie wszystko - you are a free man.

W dotychczasowych zadaniach bazą mogłeś utworzyć graficznie (phpMyAdmin), ale w SQL-u to właściwie jedno polecenie (CREATE DATABASE). Ale pewnie chodzi ci o całokształt SQL-a. Tak, musisz się nauczyć tych "magicznych zaklęć". Inaczej masz znacznie mniejsze szanse na zdanie części teoretycznej i praktycznej (nie wszystko da się wyklinać).

Nie mówiąc już o zaliczeniu przedmiotu.

Cóż, wybór należy do ciebie.
+1 głos
odpowiedź 7 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
nie rozumiem takiego myślenia, że chcesz zabrać się za naukę czegoś od dupy strony już pytając " co mogę sobie odpuścić" ?
To po co siętego uczyć, skoro jest Ci to nie potrzebne. To się nie ucz.
A po co Ci umiejętność Javy i PHP skoro nie bedziesz znał tego co jest potrzebne np. w pracy programisty bardziej, znajomość bazy, sql :) to jest czasem ważniejsze, niż samo znanie "narzędzia" jakim jest jężyk.
Język jest zmienny, natomiast jak dotąd w 95% przypadków bazy są oparte na SQL i aplikacje  są oparte o modele baz danych
komentarz 7 lipca 2021 przez mialbiaek Użytkownik (510 p.)
Jabyś nie zauważył dałem pod "Egzaminy zawodowe".

A poza tym te same czynności można wykonać "klikając".
1
komentarz 7 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
:) to wyklikaj  nie pytaj, powodzenia w przyszłości z takim podejściem, a potem płacz " że znaleźć pracy nie mogę"
komentarz 7 lipca 2021 przez mialbiaek Użytkownik (510 p.)
Z całym szacunkiem. Nie każdy musi lubić to co Ty.

Nie napisałem nic czy to lubię czy nie, czy chcę się tym zajmować czy nie.

A wybierając "Egzaminy zawodowe" wiadomo, że chodzi o egzamin/zaliczenie.

Jasno napisałem, że wolałbym ten czas poświęcić na naukę innych języków z którymi jestem w tyle. A to czy chce z wiązać przyszłość, z którymś z tych języków nie będę się dzielił.

Z takim podejściem to Ty nie odpowiadaj. Tylko idź na elektrodę. Chociaż tu już nie wiele brakuje.
komentarz 7 lipca 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Można również napisać: z taki podejściem to lepiej nie pytaj. był tu niedawno gość, który forumowiczów też opierdzielał i pisał, że pójdzie na SO. Zobacz, może tam cię będzie lepiej.
komentarz 7 lipca 2021 przez mialbiaek Użytkownik (510 p.)
Napisałem w ten sposób bo: " nie pytaj " napisał wyżej. I odpowiadałem mu.

Zajmijcie się może własnym życiem. Zachowujecie się jak dzieci. Naprawdę uważacie, że te minusy mnie zabolą w jakiś sposób?
1
komentarz 7 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)

Zajmijcie się może własnym życiem

Zapytam się innych zamiast sam decydować . Swoją drogą po co Ci nauka tylu jezyków, albo w ogóle nauka języków "wielu", skoro w jedny mnie jesteś biegły? :) 
Wiesz ludzie żeby być "dobrymi" w dawnym jężyku to zwykle 5-10 lat potrzebują 

komentarz 8 lipca 2021 przez mialbiaek Użytkownik (510 p.)
Co za różnica w czym jestem biegły w czym nie i czy w ogóle?

Zadałem pytanie na temat egzaminu. a Ty z kolegą jakiś ból macie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,161 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 463 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2022 w Nasze projekty przez xVarmondx Początkujący (350 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,165 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2015 w Egzaminy zawodowe przez michal.krupa Nowicjusz (130 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...