• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podłączenie dwóch kart graficznych do zasilacza

Object Storage Arubacloud
0 głosów
456 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2021 w Sprzęt komputerowy przez persikk Obywatel (1,140 p.)
Witam

 

Chciałbym podłączyć do zasilacza 500w, dwie karty graficzne o rekomendowanej mocy zasilacza 450w.

I tutaj mam dwa pytanka.

1) Brakuje mi w tym zasilaczu złącza 8 pin, jeśli kupię rozdzielacz i ze złącza 6 pin zrobię 2x8 pin czy to będzie poprawne i nie wystąpią jakieś błędy, problemy, coś mi się nie sfajczy ?

2) Czy w przypadku rozdzielenia 6 pin na 2x8 pin zasilacz wyrobi ? Bo nie bardzo rozumiem jak moc zasilacza przekłada się przewody, w sumie to kompletnie nie rozumiem.
komentarz 11 lipca 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Witam, a ja chciałbym do słoika o pojemności 1l wlać 2l wody, co mam zrobić?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2021 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Jeżeli do karty graficznej rekomendowany jest zasilacz o mocy 450W to dla dwóch takich kard powinieneś mieć zasilacz o mocy przynajmniej 800W.

Zbyt duże obciążenie zasilacza spowoduje jego uszkodzenie. Istnieje bardzo duża szansa, że również zostaną uszkodzone inne podzespoły komputera.
komentarz 6 lipca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nawet więcej, warto pamiętać o sprawności zasilaczy.
komentarz 6 lipca 2021 przez persikk Obywatel (1,140 p.)

@tangarr,

No dobrze, to teraz tak, karta graficzna ma rekomendowany zasilacz 450W, teraz zakładając że jedna karta pobiera podczas pracy ok 100W, czyli obie karty 200W, czy będzie to dalej groziło awarią ?

1
komentarz 6 lipca 2021 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Znając TDP podzespołów (procesora i kart graficznych) możesz oszacować jaką moc zasilacza potrzebujesz.
Na szybko znalazłem kalkulator online https://www.bequiet.com/pl/psucalculator/quick
komentarz 12 lipca 2021 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

@tangarr,

Jeżeli do karty graficznej rekomendowany jest zasilacz o mocy 450W to dla dwóch takich kard powinieneś mieć zasilacz o mocy przynajmniej 800W.

Nie. Moc rekomendowana zasilacza dla kart graficznych, obejmuje moc konsumowaną przez płytę, plus moc konsumowaną przez 1 kartę.

Weźmy dla przykładu kartę RTX 3090 Ti: https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/graphics-cards/30-series/rtx-3090/ (trzeba przejść do specyfikacja i rozwinąć pełną).

Rekomendowana moc zasilacza dla tego referencyjnego systemu (patrz odnośnik (2)), to 750 W, a moc konsumowana przez samą kartę to 350 W. Stąd jeśli system będzie zawierał 2 takie karty, wymagana moc zasilacza to: 750 + 350 = 1100 W.

0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2021 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
"Chciałbym podłączyć do zasilacza 500w, dwie karty graficzne o rekomendowanej mocy zasilacza 450w."

 

JEDNA karta wymaga 450W czy obydwie wymagaja 450W?

 

Zasilacz 500W NIE MOZE chodzic dlugo an 100% - te 500W to u niego peak power. NIE wiem jakiego masz CPU, ale CPU i pozostale komponenty moga ciagnac te pozostale 50W i pojawi sie problem. NIE radze tego podlaczac, lecz kupic porzadny zasilacz, taki ktory ma pojedyncza linie, lub na kazdej lini +12V dostarcza minimum polowe zapotrzebowania karty. Jezeli jednak sie zdecydujesz to podlaczyc (np test czy w ogole odpali, albo dla sprawdzenia na SZYBKO sprzetu), to robi sie zazwyczja tak 1 molex = 1 pcie8pin. Czyli jezeli zasialcz daje 4 molexy to kazdy laczysz do JEDNEGO PCIE8pin - aby zasilacz na liniach wyrobil i kable sie nie popalily (oczywiscie wczesniej sprawdzajac czy na lini wyrobi z czesciwym zapotrzebowaniem karty).

Teraz jezeli chcailbys kombinowac z 2 zasilaczami, to karta MUSI byc podpieta do jednego zasilacza. NIe moze byc tak,. ze jeden slot PCIE8 karty jest podpiety do zasilacza 1 a drugi do 2 bo zwalisz karte (jezeli producent nie przewidzial towjej glupoty) i calkiem mozliwe, ze zasialcz (jezeli jest slabszy - mniej zabezpieczen).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 325 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 361 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 286 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2021 w Sprzęt komputerowy przez D4W1D000X Nowicjusz (150 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,454 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...