• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Junior Developer jako pracownik młodociany?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
848 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Inver Nowicjusz (130 p.)
zmienione kategorie 5 lipca 2021 przez ScriptyChris

Cześć

mam pytanie dla ludzi, którzy pracują zawodowo w IT, a dokładniej w Software Development, otóż opisze swój problem.

W programowaniu siedzę już jakoś od 12 roku życia. Wiadomo, jako 12 latek cudów nie pisałem, a zaczynałem w Java. Ale przez lata dotarłem do, przynajmniej myślę, na tyle wystarczających zdolności programistycznych, że mógłbym podjąć pierwszą prace. W celu osądzenia zapraszam na moją stronę internetową (która już jest na etapie ostatnich szlifów), link do mojej strony . Również zapraszam na mojego GitHub'a (jeszcze nigdy go nie sprzątałem i dużo tam "nijakich" reposytoriów). Cały problem polega na tym iż jeszcze nie ukończyłem 18 roku życia (18. urodziny mam za pół roku), a w te wakacje mam masę wolnego czasu i chciałbym jakoś to wykorzystać, choćby na zdobycie 1. pracy.

Moje pytanie brzmi, czy jeżeli bym wysyłał aplikacje o pracę na stanowisko Junior Front-end Developera, to czy mam jakieś szanse zostać przyjętym. Powiem szczerze, że nie wiem jakim dużym obciążeniem dla pracodawcy pracownik młodociany w porównaniu ze zwykłym, więc stąd moje pytanie. 

 

komentarz 5 lipca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Wątpię- dlaczego? Bo do 18 roku życia odpowiadają za Ciebie rodzice. I tak na przykład ktoś kradnie i ujawnienia dane osobowe klientów firmy. Jak w takim przypadku sądzić się z taką osobą. Według mnie takie osoby to tylko kula u nogi dla firmy.
komentarz 22 lipca 2021 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
kula u nogi ale tylko ze wzgledu na PRAWO. Gdy prawo podchodzilo by do tego w inny sposob, to tacy prawcownicy byliby duza wartoscia dodana.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 lipca 2021 przez niezalogowany

Ze względu na przepisy obowiązującego prawa i kodeks pracy

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-pracy-16789274/dz-9

polecam Ci  praktyki zawodowe => zawieś się w fajnym miejscu i daj się poznać jako pełen wiedzy, entuzjazmu i uśmiechu młody ambitny kreatywny kulturalny człowiek, aspirujący do pierwszego poważnego stanowiska w branży IT.Bądź miły grzeczny i kulturalny.

Wszystko Będzie Okay !

Pozdrawiam Serdecznie i Życzę Samych Sukcesów!

smileyyes

komentarz 7 lipca 2021 przez Inver Nowicjusz (130 p.)
W zasadzie omawialiśmy zasady zatrudniania pracownika młodacianego w szkole, stąd nie sprawdzałem na internecie jak to dokładnie wygląda. W zasadzie kolejny raz szkoła udowadnia, że jeżeli chcesz coś wiedzieć, to sprawdź sam. Teraz zacząłem rozumieć dlaczego pracodawca może mieć, aż taki opór.

Jedynie co, to teraz muszę czekać pół roku na 18. urodziny, albo cały rok na kolejne wakacje. Nie wiadomo jak to będzie wyglądać z czasem. Ale może mi się "poszczęści" i znowu cała szkoła przejdzie na tryb zdalny, a to zdecydowanie ułatwiłoby mi sytuację.

Jeśli chodzi o praktyki lokalne to problem jest o tyle, że nie mam na tyle dużego miasta w pobliżu, żeby było łatwo się załapać.
komentarz 7 lipca 2021 przez niezalogowany

Próbuj ! Nie zrażaj się smiley Praktyk możesz szukać w internecie - zdalnych, wśród znajomych, odwiedź duże miasto wink Napisz do ulubionej firmy albo do firmy w której chciałbyś pracować....Tylko cierpliwości .....

"Tam gdzie jest determinacja pojawia się sposób"

 

Powodzenia wink

0 głosów
odpowiedź 5 lipca 2021 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Nie mam pewności, ale myślę, że mógłbyś się załapać na praktyki. W wielu przypadkach są one płatne. Myślę, że z zatrudnieniem byłby problem, choć z tego pamiętam, prawo zezwala pracować od 15. roku życia. Problem wynika z tego, że są pewne ograniczenia przy zatrudnianiu osób niepełnoletnich i jeśli jakaś firma nie ma tego ogarniętego, to pewnie pod jedną osobę nie będzie im się chciało z tym walczyć.
–1 głos
odpowiedź 7 lipca 2021 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
W skrocie, jezeli firma NIE chce lamac prawa, to Cie nie zatrudni. A jezeli przepisy jej zwisaja albo potrafia je obejsc, to moze tam siedziec kosmita, 10 letnie dzieci, 80 letni emryt i jezeli cos potrafia to beda tam wartoscia dodana. NIestety prawo ogranicza tu logike i zdrowy rozsadek no bo przeciez panstwo musi ukrasc swoje z pensji pracownika.
–2 głosów
odpowiedź 5 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
edycja 7 lipca 2021 przez Wiciorny

nie przyjmą Cię do pracy jeśli nie ukończyłeś 18roku życia, aktualnie firmie się to nie opłaci. ( dodam tu wyjasnienie, bo ludzie nie potrafią zrozumieć ( nie chodzi tu o wyższość innych nad twoją osobą, broń boże uważam, że możesz mieć nawet lepsze umiejętności niż nie jeden stary pryk- natomiast tu chodzi o FORMY PRAWNE i umowy po stronie pracodawcy, gdzie zatrudnienie osoby niepełnoletniej to potwornie duże koszty, które będą np. wyrównywane tym, żeby Tobie obniżyć płace itd, stąd określenie nie opłaca ) 
Po 18 stym roku życia, jako pełnoprawna osoba dorosła- masz takie same szanse jak 25 letni JuniorDeveloper czy w ógole x letni. 


Próbować możesz jedynie, umowa o zlecenie- jako staż/praktyka.  Ale ciezko będzie przy założeniu STUDENTÓW, teraz zlotu Ukraińców etc. Niemniej jednak szanse masz takie jak każdy, byle pokazać że faktycznie coś potrafisz 

komentarz 6 lipca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Często nie ma odpowiedzi :) Ostatnio na Twitterze była o tym dyskusja :D
komentarz 6 lipca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@Paweł Jankowski,

Ze tutejszych zdań ekspertów nie mogę wyciągnąć jednogłośnych wniosków, więc postanowiłem po prostu to sprawdzić na własną rękę.

Eskpertów xD

To tylko forum, odpowiedzi może być tysiące, w dodatku każda inna. Osobiście słałbym wszędzie gdzie się da. Co do odzewu. Mówię z mojego doświadczenia, nie dostaje się, sami nie dajemy feedbacku za samo CV. Po rozmowie tak. Chociaż często jest lakoniczne, dużo zależy od kandydata. Obecnie trzeba uważać, "programiści" są taką grupą, gdzie ego ich często wyprzedza... 

komentarz 6 lipca 2021 przez Inver Nowicjusz (130 p.)

@JakSky, Mogę prosić o linka do tweeta?

komentarz 6 lipca 2021 przez Inver Nowicjusz (130 p.)

Słowa "ekspertów" użyłem akurat lekko ironicznie, kto miał wiedzieć ten wie. A jeśli chodzi o rozsyłanie aplikacji gdzie się tylko da, to planuje to zrobić po pewnym czasie, jeżeli teraz nie wypali wink

  

komentarz 6 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

@Paweł Jankowski, tylko  że ja wspominalem o opłacalności "prawnej dla firmy" jeśli nie jesteś dorosł, to formalnie większe koszty będzie miał pracodawca, chyba że chcesz robić na wyzysku, bo generalnie będzie się starał to "zrównoważyć" obniżając płacę 

Więc tutaj "firmie się opłąca" nie miałem na myśli to, że taka osoba jak Ty byłaby gorsza niż dorosły, na to stanowisko broń bożę 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 9 września 2020 w Offtop przez malybyq Użytkownik (980 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,600 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kracjan122 Początkujący (370 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 406 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...