• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

hardware a prędkość pobierania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
285 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2021 w Sprzęt komputerowy przez XYZ1234 Użytkownik (620 p.)
Witam, na początku chciałbym przeprosić, jeżeli jest to zła kategoria. Nie byłem pewny czy jest to bardziej problem hardware czy Internet.
Zmieniłem swój Internet z 300Mb/s na 500Mb/s, lecz prędkość pobierania nie wzrosłą zbyt znacząco.
Mając jeszcze 300Mb/s byłem w stanie na dysku HDD (prędkość zapisu lekko powyżej 160MB/s) pobierać np. gry z platformy steam z prędkością pomiędzy 25-32Mb/s.

Po zmianie z 300Mb/s na 500Mb/s prędkości są dalekie od tych, które powinny być dostępne. Wynik na speedtest pokazywał ok. 472Mb/s, co uważam za dość dobry wynik, jednak pobieranie nie jest satysfakcjonujące. Czytałem i słyszałem wiele opinii, nawet taką, że mam zbyt słaby procesor (i7-6700).
Po ustawieniu dla testu dysku SSD (Zapis na poziomie 500MB/s) jako miejsca do zapisu prędkość zmieniła się na ok. 45MB/s

Co może być przyczyną, iż nie pobiera tak szybko jak powinno?
1
komentarz 4 lipca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
edycja 4 lipca 2021 przez JakSky
Generalnie to jest chwyt marketingowy. Przeciętny użytkownik praktycznie nigdy nie będzie potrzebował więcej niż 50Mb/s. Przy pobieraniu gier tym bardziej to nie wpłynie, ponieważ serwery mają ograniczoną przepustowość. Szkoda przepłacać za internet. Sam ostatnio zmieniłem na najtańszy pakiet(100Mb/s) i nie ma żadnej różnicy.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,150 p.)
Bo w Internecie jest "do" i raczej tego nie zmienisz
hardware nie będzie miało tu znaczenia.
Prędkość pobierania zależy od Internetu tylko i wyłącznie od dostawcy i twojej prędkości w umowie, przepustowości łącza, routera... i tego, że jak kupujesz Internet do NAWET 1GB/S to możesz z tego mieć 200 mb/s :D zawsze i to tak zwykle wygląda
Pobieranie masz też napisane maksymalne w zakresie umowy

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 389 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 719 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,647 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...