• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ładowarka laptopa nie ładuje pod obciążeniem

Object Storage Arubacloud
+1 głos
912 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2021 w Sprzęt komputerowy przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Cześć, mam taki problem

 

Gdy laptop jest pod dużym obciążeniem (co dla mojego 10 letniego laptopa znaczy rozmowa na Zoom albo gra na najniższych ustawieniach w Dotę 2) ładowarka przestaje go ładować mimo że jest "dobrze podłączona" - wszystko styka, to nawet nie jest tak że ja ją poruszam i ona przestaje ładować tylko przestaje ładować w losowym momencie. Wówczas musze ją odłączyć, po czym gdy sekundę później podłączam to znowu ładuje poprawnie od kilku do kilkudziesięciu sekund, po czym znów przestaje ładować i tak w kółko. Po prostu przy dużym obciążeniu ładowarka ładuje chwilę po czym przestaje.

Używam tej ładowarki od kilku lat i wcześniej było dobrze, moc nie jest za słaba. Oryginalna bateria laptopa od dawna była martwa i około rok temu laptop zaczął mi się nagle wyłączać - wtedy ładowarka po prostu przestawała ładować a laptop z braku baterii się wyłączał. Więc dokupiłem nową baterię firmy GreenCell żeby nie mieć takich wypadków, ale teraz muszę często co 20-30 sekund odłączać i podłączać ładowarkę. Nie ma znaczenia pod jakim kątem włożę końcówkę kabelka do laptopa, próbowałem już pełne 360 stopni.

Czy tak po prostu musi być bo laptop stary?
komentarz 4 lipca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Niektóre laptopy nie są ładowane pod pełnym obciążeniem. Wynika to z faktu, że zasilacz jest za słaby by ładować baterię i utrzymywać jednostkę. Może dopiero teraz to zauważyłeś? Kolejną kwestią jest temperatura. Może nie przestaje ładować, a najzwyczajniej w świecie się wyłącza od zbyt wysokiej temperatury. Na marginesie, GreenCell to chińczyk w ładnej obudowie. Ostatnie co przychodzi mi do głowy, to linie sygnałowe. Wiele zasilaczy ma więcej przewodów niż plus i minus. Dochodzą do tego przewody, które komunikują się z samą kostką.
komentarz 4 lipca 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
To jakie baterie Pan poleca zamiast GreenCell?

Wydaje mi się, że nie chodzi o zbyt wysoką temperaturę, bo to wygląda tak, że jak ładowarka przestanie ładować to już nie zacznie ładować nawet jak obciążenie minie (np. wyłączę Zooma lub grę). Jedynym sposobem jest jej odłączenie i ponowne połączenie, nawet jak komputer przejdzie w IDLE to raz zaprzestane ładowanie już nie wróci bez re-plugu kabla.
komentarz 4 lipca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Oryginalne. Nie znam marek, które robią dobre zamienniki. Nie miałem nigdy okazji wymieniać baterii w laptopie. Opcją jest też uszkodzony jack od ładowania. Warto rzucić na niego okiem. Widzę, że pojawił się komentarz co do napięcia. Odpuściłbym temat. Laptopy potrafią pracować na stosunkowo szerokim wachlarzu napięć. Plus elektronika od baterii by oberwała, co byś pewnie zauważył.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
A sprawdzałeś jak z baterią jest po wymianie ? Swego czasu miałem problem z Laptopem, wynikało to z z baterii po prostu
Pytam, dlatego że okej jest nowa, ale upewniałeś się że pasuje do laptopa? Bo wydaje mi się w tej sytuacji, że styki mogą źle pracować, albo po prostu wejscie jest uszkodzone?

Jak to jest z ładowarką na inne urządzenie, masz możliwość sprawdzenia? Oraz w drugą stronę sprawdzić inną ładowarkę?
Może kabel?
komentarz 4 lipca 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
No to raczej nie jest problem z baterią - jak pisałem rok temu gdy nie miałem baterii laptop mi się wyłączał w losowych momentach czyli już wtedy były przerwy w ładowaniu w losowych momentach. Teraz tak samo tylko nadal mogę korzystać z laptopa bo gdy laptop się nie ładuje to zużywa energię z baterii.
komentarz 4 lipca 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)

@Wiciorny, z innym urządzeniem nie za bardzo jak mam sprawdzić bo każdy laptop w domu ma inną tą końcówkę od ładowania i ta ładowarka działa tylko z tym. Analogicznie w drugą stronę - inne laptopy mają ładowarki z innymi końcówkami oraz z mniejszą mocą, więc nie mogę ich podłączyć do tego laptopa.

komentarz 4 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

laptop mi się wyłączał w losowych momentach czyli już wtedy były przerwy w ładowaniu w losowych momentach

to samo na komputerze z pracy, to w takim razie ładowarka może mieć za duże napięcie dla albo aktualnej baterii, albo w ogóle dla wejścia komputera- które uległo już "zużyciu " tak niekolokwialnie mówiąc, albo sam kabel jest nie teges.
Jeszcze jest druga opcja czyli dysk- i problemy z dyskiem, ale podejrzewam najbardziej że to za duże napięcie ładowarki względem komputera.  

komentarz 4 lipca 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)

@Wiciorny Jest to bateria pasująca do tego modelu laptopa, dokładnie sprawdziłem przed zakupem.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 262 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 136 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 179 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez weedie Nowicjusz (120 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,533 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...