• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ładowarka laptopa nie ładuje pod obciążeniem

+1 głos
78 wizyt
pytanie zadane 4 lipca w Sprzęt komputerowy przez J0ker Stary wyjadacz (11,930 p.)
Cześć, mam taki problem

 

Gdy laptop jest pod dużym obciążeniem (co dla mojego 10 letniego laptopa znaczy rozmowa na Zoom albo gra na najniższych ustawieniach w Dotę 2) ładowarka przestaje go ładować mimo że jest "dobrze podłączona" - wszystko styka, to nawet nie jest tak że ja ją poruszam i ona przestaje ładować tylko przestaje ładować w losowym momencie. Wówczas musze ją odłączyć, po czym gdy sekundę później podłączam to znowu ładuje poprawnie od kilku do kilkudziesięciu sekund, po czym znów przestaje ładować i tak w kółko. Po prostu przy dużym obciążeniu ładowarka ładuje chwilę po czym przestaje.

Używam tej ładowarki od kilku lat i wcześniej było dobrze, moc nie jest za słaba. Oryginalna bateria laptopa od dawna była martwa i około rok temu laptop zaczął mi się nagle wyłączać - wtedy ładowarka po prostu przestawała ładować a laptop z braku baterii się wyłączał. Więc dokupiłem nową baterię firmy GreenCell żeby nie mieć takich wypadków, ale teraz muszę często co 20-30 sekund odłączać i podłączać ładowarkę. Nie ma znaczenia pod jakim kątem włożę końcówkę kabelka do laptopa, próbowałem już pełne 360 stopni.

Czy tak po prostu musi być bo laptop stary?
komentarz 4 lipca przez tkz Nałogowiec (40,760 p.)
Niektóre laptopy nie są ładowane pod pełnym obciążeniem. Wynika to z faktu, że zasilacz jest za słaby by ładować baterię i utrzymywać jednostkę. Może dopiero teraz to zauważyłeś? Kolejną kwestią jest temperatura. Może nie przestaje ładować, a najzwyczajniej w świecie się wyłącza od zbyt wysokiej temperatury. Na marginesie, GreenCell to chińczyk w ładnej obudowie. Ostatnie co przychodzi mi do głowy, to linie sygnałowe. Wiele zasilaczy ma więcej przewodów niż plus i minus. Dochodzą do tego przewody, które komunikują się z samą kostką.
komentarz 4 lipca przez J0ker Stary wyjadacz (11,930 p.)
To jakie baterie Pan poleca zamiast GreenCell?

Wydaje mi się, że nie chodzi o zbyt wysoką temperaturę, bo to wygląda tak, że jak ładowarka przestanie ładować to już nie zacznie ładować nawet jak obciążenie minie (np. wyłączę Zooma lub grę). Jedynym sposobem jest jej odłączenie i ponowne połączenie, nawet jak komputer przejdzie w IDLE to raz zaprzestane ładowanie już nie wróci bez re-plugu kabla.
komentarz 4 lipca przez tkz Nałogowiec (40,760 p.)
Oryginalne. Nie znam marek, które robią dobre zamienniki. Nie miałem nigdy okazji wymieniać baterii w laptopie. Opcją jest też uszkodzony jack od ładowania. Warto rzucić na niego okiem. Widzę, że pojawił się komentarz co do napięcia. Odpuściłbym temat. Laptopy potrafią pracować na stosunkowo szerokim wachlarzu napięć. Plus elektronika od baterii by oberwała, co byś pewnie zauważył.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 lipca przez Wiciorny Mędrzec (175,130 p.)
A sprawdzałeś jak z baterią jest po wymianie ? Swego czasu miałem problem z Laptopem, wynikało to z z baterii po prostu
Pytam, dlatego że okej jest nowa, ale upewniałeś się że pasuje do laptopa? Bo wydaje mi się w tej sytuacji, że styki mogą źle pracować, albo po prostu wejscie jest uszkodzone?

Jak to jest z ładowarką na inne urządzenie, masz możliwość sprawdzenia? Oraz w drugą stronę sprawdzić inną ładowarkę?
Może kabel?
komentarz 4 lipca przez J0ker Stary wyjadacz (11,930 p.)
No to raczej nie jest problem z baterią - jak pisałem rok temu gdy nie miałem baterii laptop mi się wyłączał w losowych momentach czyli już wtedy były przerwy w ładowaniu w losowych momentach. Teraz tak samo tylko nadal mogę korzystać z laptopa bo gdy laptop się nie ładuje to zużywa energię z baterii.
komentarz 4 lipca przez J0ker Stary wyjadacz (11,930 p.)

@Wiciorny, z innym urządzeniem nie za bardzo jak mam sprawdzić bo każdy laptop w domu ma inną tą końcówkę od ładowania i ta ładowarka działa tylko z tym. Analogicznie w drugą stronę - inne laptopy mają ładowarki z innymi końcówkami oraz z mniejszą mocą, więc nie mogę ich podłączyć do tego laptopa.

komentarz 4 lipca przez Wiciorny Mędrzec (175,130 p.)

laptop mi się wyłączał w losowych momentach czyli już wtedy były przerwy w ładowaniu w losowych momentach

to samo na komputerze z pracy, to w takim razie ładowarka może mieć za duże napięcie dla albo aktualnej baterii, albo w ogóle dla wejścia komputera- które uległo już "zużyciu " tak niekolokwialnie mówiąc, albo sam kabel jest nie teges.
Jeszcze jest druga opcja czyli dysk- i problemy z dyskiem, ale podejrzewam najbardziej że to za duże napięcie ładowarki względem komputera.  

komentarz 4 lipca przez J0ker Stary wyjadacz (11,930 p.)

@Wiciorny Jest to bateria pasująca do tego modelu laptopa, dokładnie sprawdziłem przed zakupem.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 31 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia w Sprzęt komputerowy przez weedie Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 146 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez xdmik23 Bywalec (2,530 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez XSPACE Użytkownik (690 p.)
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

85,145 zapytań

133,947 odpowiedzi

296,959 komentarzy

56,260 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...