• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Anonimowości na forum STOP! [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
988 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2015 w Sprawy forum przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Mam małą propozycję więc tworzę ankietę. Dzięki funkcji Moje powiadomienia (która jest bardzo pomocna) dostajemy info jeśli ktoś nam odpisze, da upvote, czy downvote. Właśnie tu jest problem, że nie wiemy od kogo dostajemy ocenę naszej odpowiedzi. Ludzie na forum zaczynają się ścigać na punkty, dawać sobie downvote kompletnie bez powodu. Myślę, że informacja w powiadomieniach kto ocenia naszą odpowiedź zmniejszyłaby ilość chamów :/

Możliwe odpowiedzi:
Jestem za (43 głosów, 52%)
Jestem przeciwny (40 głosów, 48%)

11 odpowiedzi

+11 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Szczerze to mi tam obojętnie ale jakoś do szczęścia mi to nie potrzebne - czy te punkty czy tam głosy w górę/w dół są na prawdę tak istotne? Jak dla mnie zupełnie nie.

Jest za to inna rzecz która w mojej ocenie by się przydała - powód przy zgłoszeniu oraz informacja kto zgłosił. A to dlatego że jako moderator wchodzę na zgłoszoną wypowiedź i czasem nie wiem co jest w niej złego bo wydaje mi się całkowicie w porządku. Fajnie by więc było jakby ktoś wpisał co mu się w tym nie spodobało to może rzeczywiście będę mógł dostrzec o co osobie zgłaszającej chodziło. No i informacja kto zgłasza by się przydała - bo wtedy ewentualnie mogę tego kogoś zapytać o co chodzi, pogadać czemu zgłasza czy coś. Jeśli ktoś się nie orientuje to od razu wyjaśniam, że w tej chwili jedyna informacja jest taka że jest zgłoszenie i ich ilość - nie ma ani kiedy zgłoszone, ani przez kogo, ani dlaczego, ani IP no nic nie ma, a uważam że by się przydało.
1
komentarz 26 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Myślę, że to dobry pomysł.
1
komentarz 26 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
W sumie to też mnie irytuje że zgłaszanie jest takie ubogie.

Po prostu się kilka...i nic.

Jak i nie ma "potwierdź" bo czasem na telefonie walnę komuś przypadkowo "Zgłoś"
1
komentarz 26 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
No potwierdzenia to jeszcze inna sprawa bo też mam takie sytuacje że będąc na telefonie o mało co bym komuś np. pytania/odpowiedzi nie ukrył... Dla zwykłych użytkowników może to jest mniej irytujące bo opcja ukrycia jest tylko pod swoimi wypowiedziami ale ja mam ją pod każdą i też ciągle jest takie ryzyko że będąc na telefonie przez przypadek mogę wcisnąć ukryj. Na szczęście można tak samo łatwo przywrócić więc nie jest tak źle no ale jakieś dodatkowe potwierdzenie by może i nie zaszkodziło.
1
komentarz 26 sierpnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ja tutaj napisałem co pasowałoby zmienić jako #1 https://forum.pasja-informatyki.pl/53950/przewodnik-po-forum?show=54009#a54009

Arkadiusz, mam ten sam problem, raz mi się troszkę telefon przyciął to ukryłem odpowiedź. Ale na szczęście przywróciłem. :)

No, powód przy zgłoszeniu to też jest dobra opcja.
1
komentarz 26 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
No popieram Twoje pomysły chociaż nie bardzo wiem co rozumiesz przez lepsze dostosowanie do urządzeń mobilnych - wydaje mi się że z tym jest w miarę okej chyba że czegoś nie wiem. Powód i jeszcze ja bym dał informację o tym kto zgłasza - jak znajdzie się jakiś troll to od razu byłoby wiadomo albo zawsze można by coś z osobą zgłaszającą wyjaśnić itd ;)
komentarz 28 sierpnia 2015 przez Data Overmind Początkujący (430 p.)
To by było super... gdyby ktoś kliknął unvote... musiałby napisać własną jakby interpretację, dodać do tego jakąś możliwość podglądu tejże interpretacji.

Przykładowo daję unvote do jakieś odpowiedzi, i pojawi się jakiś panel do wpisania powodu... wtedy piszę jak to widzę ja, klikam ok. Pod unvote powinna też być jakaś opcja która umożliwiłaby mi podgląd innych interpretacji/powodów.

Coś takiego byłoby dobre, właśnie ta możliwość zobaczenia "dlaczego?". Jestem jak najbardziej za, za tym pomysłem :)
+5 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
edycja 26 sierpnia 2015 przez Ehlert

Chciałbym powiedzieć że jestem przeciwny. Zawsze znajdzie się dziecinna osoba która to wykorzysta albo ktoś pamiętliwy kto weźmie sobie do serca ból pewnego miejsca (w którym kończy się szlachetna nazwa pleców) za downvote.

Jeśli aż tak bardzo nie zgadzasz się z czyjąś opinią to kulturalnie się wypowiedz w komenatrzu. Po to są wink

Ale jeśli tak bardzo Ci zależy to publicznie przyznaje -1 jest ode mnie.

komentarz 27 sierpnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Po to jest ta opcja smiley

+3 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 26 sierpnia 2015 przez Dorion300
NIe żebym wnikał ale za downvote raczej punktów nie tracimy.

Wystarczy zmienić aby najnowsze odpowiedzi były na dole a najstarsze do góry i gotowe.

Anonimowość zachowana.

Jak i rozwiązuje się pewien kolejny problem.

Warto jeszcze dodać że jak zostaną upublicznone pewne informacje to niektórzy mogą zostać świadkami/ofiarą "mobbingu"

A wierzcie mi, to nie jest fajne.
komentarz 26 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Limit głosów w dół na każdą odpowiedź:   -5pkt.

komentarz 26 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
NIe zrozumiałem cię.

Możesz powtórzyć?

Ale tak bardziej jaśniej.
1
komentarz 26 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
komentarz 26 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
A, o to chodzi.
+2 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez Pixel040 Gaduła (3,100 p.)

Bardzo dobry pomysł yes

 

+2 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
edycja 27 sierpnia 2015 przez iwan9449
Niestety, punkty i rankingi budzą w ludziach wrodzoną chęć rywalizacji. Ludzie chcą mieć jak najwięcej punktów więc dużo się udzielają, ale niestety wiele osób leje wodę tylko po to, żeby dostać te +20pkt. Jeszcze inni downvotują pytania i odpowiedzi innych tylko po to, żeby odjąć im punkty (bądź ze zwykłej złośliwości). Ale myślę, że to forum nie powstało po to, żeby ścigać się w rankingach, jego celem jest pomoc innym w naucę programowania.  Moim zdaniem wielu ludzi przywiązuje za dużą wagę do tych śmiesznych łapek, pomagajmy sobie, a nie kłóćmy o jakieś śmieszne punkty.

A teraz co do samego pytania, nie jestem ani za ani przeciw. Po prostu moim zdaniem dla dojrzałej emocjonalnie osoby te łapki nie mają zbyt wielkiego znaczenia i wiedza, od kogo te łapki dostają nie jest jej potrzebna do szczęścia.

Pozdrawiam!
+2 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2015 przez koboltq Obywatel (1,540 p.)
Łapki mają dobrą ideologie coś jak w stackoverflow. Niestety nie na tym forum.. Dopóki:
- przedział wiekowy się nie zwiększy
- moderatorzy nie będa kasowali na bieżaco tematów typu: jak mam programować, ile zarobie czy jakie książki mam przeczytać (te tematy są powielane)
- zerować łapki za głupie tematy typu: jaka klawiatura do programowania, jak wygląda wasze biurko, jakiego mydła używacie.

Prędzej znajdę informację w googlach jak rozwiązać dany problem niż na tym forum. Gdzie pełno kółek wspólnej adoracji jacy będziemy za kilkanaście lat i jakimi furami będziemy się wozić.

pozdro
+1 głos
odpowiedź 27 sierpnia 2015 przez ignacjusz Bywalec (2,390 p.)
Na forum punkty nie są najważniejsze, więc co to za różnica
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
To równie dobrze może pogorszyć sprawę. Lepiej w miarę możliwości podążać śladem StackOverflow (któremu ta strona jest bliższa niż forum) który co prawda też ma swoje problemy, ale przynajmniej nie zdarzają się tam ataki osobiste.
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Właśnie o tym mówię, założyłem temat i bem downvote :P

komentarz 26 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Proszę :) LINK

1
komentarz 26 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Rzeczywiście.

Lepszym pomysłem jest ukrycie odpowiedzi niź zmiana na "XXXXXX"

Ale kto co lubi.
1
komentarz 26 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Właśnie to mnie też zdziwiło :D
komentarz 26 sierpnia 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Każdy ma prawo do pomyłki, a całego pytania / odpowiedzi nie wkleiłeś. Jak możesz zauważyć naprawiłem swój błąd.

Dalsza odpowiedz w osobnym komentarzu
komentarz 26 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
podałem link do całego tematu. to był tylko przykład udokumentowany :P
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
edycja 26 sierpnia 2015 przez Ivan

Aaa.. czyli odpowiadasz na pytania aby dostać jakieś punkciki, a kiedy dostaniesz down vota to "płaczesz", denerwuje się? Chyba to nie było celem tego forum oraz tych "rang".

Robisz to też w tym poście, "Właśnie o tym mówię, założyłem temat i bem downvote :P". Dostałeś downvote bo ten pomysł się komuś nie spodobał i mogę powiedzieć, że to nie ja. 

EDIT: Jestem prawie pewny, że po dodaniu informacji system nie będzie działał oraz będzię mniej downvote'ów niż teraz, a jak czegoś szukasz to na prawdę jest pomocne. Jeżeli twoja odpowiedz dostała downvota, a jest poprawna to autor tematu powinnien oznaczyć ją jako "najlepsza odpowiedz" oraz dać jej upvote'a.

Proponuje założyć temat na temat przypomnienia z najlepszą odpowiedzią. 

komentarz 26 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Ehhh... Tu nie chodzi o zdobywanie punktów tylko o wzajemną pomoc.

Ja pod tym tematem dostałem około 8 downvotów i tyle samo upvotów. Mam prawo przypuszczać, że ktoś to robi złośliwie bo gdy pod tym tematem pojawia się upvote, w parze idzie downwote po 5 minutach.
komentarz 26 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Pod tym tematem trochę żałosne jest dawanie downvote, bo jest to ankieta i jeśli się komuś ten pomysł nie podoba, niech da odpowiedź Jestem przeciwny

komentarz 26 sierpnia 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Nie jest załosne, po to one są stworzone. Nie wiem jak dokładnie działa system vote'ów jeżeli chodzi o tematy, ale jeżeli ma dużo downvote'ów oznacza, to że jest on nie potrzebny i nie ma potrzeby aby następna osoba odpowiedziała na ten temat. Jeżeli 100 osób mówi NIE, 50 mówi TAK, to co zmieni następna osoba mówiąca na TAK i to jeszcze po jakimś czasie, gdy temat został "zamknięty".
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez niezalogowany
No, w sumie to tylko forum, w prawdziwym życiu łapki w dół się nie da dać, ale pomyśl co by było, jakby ktoś dał łapkę w dół. Ten, co ją dostał, wiedziałby od razu kto ją dał i to byłby taki troll, że by mu wszystkie odpowiedzi i pytania ze złości zdownvote'ował. Koszmar! Jeszcze gorszy trolling. Oczywiście, jestem za zmniejszeniem ilości trolli, ale to chyba jednak nie ta droga ;)
1
komentarz 26 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Rozumiem ten tok myslenia. Zwłaszcza, że dużo jest tu młodych pasjonatów :)
komentarz 26 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Oj tak, dużo ;) Tylko nie zrozumiałem, po co to napisałeś... No trudno :)
komentarz 26 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Tylko nie zrozumiałem, po co to napisałeś...

Nie rozumiem tego zdania xD

komentarz 26 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Dobra, koniec tematu, bo w ogóle się nie rozumiemy :D

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 254 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2022 w Sprawy forum przez Jacek0325 Obywatel (1,040 p.)
+3 głosów
0 odpowiedzi 246 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2022 w Sprawy forum przez Jacek0325 Obywatel (1,040 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 189 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2018 w Sprawy forum przez bwl Obywatel (1,530 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...