• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Xamarin - co o nim sądzicie?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
326 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2021 w C# przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Rzuciłem okiem na GH na około 30 projektów (różnych programistów, losowo wybrane projekty) w Xamarin... I moje pierwsze odczucia są takie, że design appek jest średni (szczególnie w porównaniu z Flutterem), mało jest nowych projektów. Z obejrzanych projektów większość była robiona 4,5 czy 6 lat temu I została porzucona, zaledwie kilka było nowszych, tak jakby zainteresowanie Xamarinem trochę opadło. To co jeszcze mniej mi się podoba to budowa interfejsu na XML czy XAML. Może da się do tego przyzwyczaić, ale konkurencja odeszła lub odchodzi od tego pomysłu.

Xamarin - Co o nim sądzicie?
1
komentarz 3 lipca 2021 przez DarthMazut Bywalec (2,990 p.)
Proszę zwrócić uwagę, że większość nowych (jeśli nie wszystkie) technologii od Microsoftu opiera się na XAMLu począwszy od WPF, przez UWP, Xamarin, i niebawem premiera MAUI. Xaml jest potężnym narzędziem i jest dość dobrze dopracowany (chociaż nie jest wolny od wad), dlatego raczej nie zanosi się aby coś się zmieniło pod tym względem w najbliższej przyszłości.

Co do Xamarina to jest on ciągle rozwijany. Na ten moment nie mam żadnych obaw, żeby miało się coś zmienić pod tym względem.
komentarz 3 lipca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

OK, nie mówię, że XAML to jest jakaś ogromna wada. Tylko deklaratywne UI w mojej ocenie wygląda lepiej.

Xamarin jest rozwijany, to wiem. Ale jakby mniej appek w nim powstawało ostatnio, czy się mylę? Nie znam statystyk, więc może wyciągam złe wnioski.

Widzę, że znasz dobrze stack Micrsoftu. Na czym ma polegać MAUI?. Wiem, że to będą multiplatformowe appki pisane "raz na wiele platform" czyli Android, iOS, MacOS oraz Windows (o Linuxie raczej cisza).

Jak te appki będą wyglądać, czy to jest rozwinięcie Xamarina czy to jest na bazie Blazor? Widziałem nadchodzące nowości na listopad tego roku, nowy NET. I była mowa o aplikacjach hybrydowych natywnych. Ale czy to oznacza, że z MAUI otrzymam natywne apki skompilowane do postaci .apk, .dmg, .exe,........? Czy to będzie tak jak w demonstracjach Blazor, ze appka działa na desktopie albo jako natywna albo odpalana jest w przeglądarce. Jak to będzie wyglądać na urządzeniach mobilnych - w przeglądarce / WebView?

 

 

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2022 w C# przez DXC Użytkownik (500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 112 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2022 w C# przez patryk241 Użytkownik (700 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 194 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2021 w C# przez kuba412 Początkujący (310 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...