• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop studia elektrotechnika

Object Storage Arubacloud
0 głosów
312 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2021 w Sprzęt komputerowy przez lucasl Nowicjusz (120 p.)
Cześć, w październiku zaczynam studia, wybrałem elektrotechnikę i rozglądam się za laptopem. Teraz mam 2-letniego HP paviliona, wydaje mi się że to trochę słaba opcja ze względu na baterię, nie wytrzyma mi całego dnia na uczelni. Co byście polecili, czy iść w maca się z M1(ale słyszałem, że może być problem z jakimiś programami pisanymi pod windowsa których się używa na zajęciach), czy coś z windowsem? Nie wiem też czego się spodziewać na tych studiach, jak bardzo będę wykorzystywał laptop, więc możecie też pomoc w tej kwestii :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2021 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Mac z M1 może wydawać się świetną opcją, przede wszystkim długi czas pracy na baterii połączony z wydajnością. Niestety może to być średnia opcja pod kątem uczelni. Polskie uczelnie nie są aż tak macOS freandly ;) Jestem pewien na 100 procent, że trafią ci się przedmioty w których Windows będzie niezbędny.

Oczywiście możesz zainstalować windowsa obok macOS jednak w przypadku M1 wchodzi w grę tylko Windows 10 ARM. Z tego co wiem wersja ta nie pozwala na uruchomienie wszystkich aplikacji. Druga opcja to instalacja Windowsa w maszynie wirtualnej, bardzo dobry niestety program pozwalający na takie działanie jest Parallels Desktop. Więcej informacji w tym artykule:

https://mojmac.pl/2021/04/15/uruchom-windows-10-na-m1-dzieki-parallels-16-5-jest-szybciej/

Skoro nie wiesz czego się spodziewać to może po prostu idź na te studia, jeśli będzie ci czegoś brakować, będziesz widział potrzebę to sobie kupisz. Sam jestem posiadaczem MacBooka Pro, jednak czasem na studiach musiałem skorzystać z Windowsa. Studiuję informatykę, miałem przedmioty w których nie dało się nic zrobić bez Windowsa. Było ich może kilka, jednak się trafiły.
komentarz 3 lipca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
To nie jest kwestia uczelni, ale samego oprogramowania. Z tego co wiem, to windows arm pozwala na uruchomienie jedynie 32 bitowych aplikacji zgodnych z x86.

Generalizując, cała kadra techniczna używa Delli. Wybór jest z grubsza oczywisty.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,147 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2017 w C i C++ przez rob56 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 550 wizyt
pytanie zadane 21 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez sikora157 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 444 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez ptomeccc Użytkownik (800 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...