• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Widoczność odnośników tylko dla zalogowanych użytkowników

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
219 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2021 w Python przez Mateusz_MM Początkujący (430 p.)
Mam aplikacje opartą na Flasku w celach nauki.

Posiadam funkcje logowania jak również blokowanie stron/ wymuszenie logowania dla nie zalogowanych użytkowników.

W pasku nawigacji mam przycisk "wyloguj " i jakim sposobem/ funkcją mogę ukryć ten odnośnik dla nie zalogowanych użytkowników?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2021 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Zazwyczaj sprawdza się czy użytkownik jest zalogowany jakimś prostym if'em w pliku szablonu - tutaj na końcu strony znajdziesz przykład:

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-add-authentication-to-your-app-with-flask-login
komentarz 3 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
ifem sprawdzasz czy użytkownik jest zalogowany? To ... nieźle ja myślałem że to się sprawdza autoryzacją np, dostepem ciasteczek, tokenów sesyjnych a :D nie ifem... no ale może wielkie korporacje robią to if/else... nie no i to jeszcze w otwartym pliku szablonu :D
komentarz 3 lipca 2021 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
To czy jest zalogowany sprawdzasz w zupełnie innym miejscu ale do szablonu ostatecznie przekazujesz informacje o tym jak czy faktycznie jest czy nie jest zalogowany (czy twoje ciasteczko czy token sesyjny istnieją) i bazując na tym pokazujesz pewne elementy ui lub nie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 42 wizyt
pytanie zadane 10 lutego w Python przez piotr_domanski Bywalec (2,040 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 251 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2022 w Python przez Podlasianin Początkujący (400 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 414 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2022 w Python przez karcia53 Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...