• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konsumpcja treści multimedialnych w niestandardowym tempie [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
317 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2021 w Offtop przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Jakiś czasu temu dowiedziałem się o możliwości zmiany tempa oglądania filmów na YouTube. Początkowo korzystałem z niej głównie do spowolnienia fragmentów, gdzie w normalnym tempie nie dostrzegałem pewnych szczegółów lub nie rozumiałem co ktoś mówi.

Po pewnym czasie stwierdziłem, że spróbuję konsumować dłuższe treści multimedialne w przyspieszonym tempie, bo skoro coś trwa np. godzinę, a mogę to skonsumować w pół godziny, to zaoszczędzam w ten sposób połowę czasu. Innym powodem był fakt, że niektórzy autorzy mówią zbyt wolno i po dłuższym czasie staje się to nudne. Po kilku dniach takie konsumowanie treści w szybszym tempie weszło mi na tyle w nawyk, że z wyjątkiem filmów fabularnych i muzyki, praktycznie wszystkie treści multimedialne zacząłem konsumować w szybszym tempie.

Ciekawi mnie, jak inni podchodzą do tematu domyślnego oglądania/słuchania (konsumpcji) multimediów w tempie szybszym niż standardowe (bądź wolniejszym, jeśli ktoś lubi lub potrzebuje)?

Zachęcam do głosowania w ankiecie, a jeśli ktoś ma ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami lub argumentami za/przeciw, to zachęcam do dyskusji. :)
Możliwe odpowiedzi:
znam tę opcję i używam (6 głosów, 60%)
znam tę opcję, ale nie używam (4 głosów, 40%)
nie znam tej opcji, ale spróbuję użyć (0 głosów)
nie znam tej opcji i nie spróbuję użyć (0 głosów)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 lipca 2021 przez niezalogowany

Jeśli coś przykuje moją uwagę to staram się skupić na tym w 101% . Pośpiech to według mojej opinii i wielu doświadczeń , zły doradca... Oczywiście to wszystko też zależy . Kto ? i Co? ogląda laugh  i co komu dobrze służy ? Jakie ma preferencje ?

Leo Tolstoy

“The two most powerful warriors are patience and time.”

Greek proverb

“One minute of patience, ten years of peace.”

komentarz 2 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
dodałbym może do tego, znane stwierdzenie  które mozna ująć programistycznie :
Bardziej boje się osoby która wykonała 1 kopnięcie milion razy, niż milion kopnięć raz.
Praktyka czyni mistrza.
2
komentarz 2 lipca 2021 przez niezalogowany

Bruce Lee cheeky

komentarz 2 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
no prarafraza taka, bo tam w sumie chyba nawet o pięść chodziło ale tak zgadza się sam po sobie to zauważyłem, że im dłużej spędzam czasu nad problemami "jednej domeny" tym czuje się zdecydowanie lepiej niż poruszam sporadycznie jakiś problem np. raz po stronie forntu, raz backendu.
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Jeśli oglądam filmy typowo obcojęzyczne które nie są tutorialami z programowania to przeważnie spowalniam prędkość filmu. Częściej za to przyspieszam filmy np podczas oglądania skrótów meczu oraz mniej wymagających tutoriali.
komentarz 2 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
mam to samo szczególnie, kiedy jest coś pokroju Hindusa-Hiszpana, kiedy ten angielski nie jest do końca płynny-europejski, wtedy zdecydowalnie zwalniam żeby zrozumieć " pronunciation"
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Podcast czytam w normalnym tempie, wiadomości często przyspieszam - szczególnie te o świecie, polityce etc. tak żeby mieć obycie.
To co jest dla mnie bardzo istotne, wtedy zwalniam - np podczas nauki itp, ale to bardzo zależy do osoby -> wyczucia tego, niektórzy mówią szybkim tempem, niektórzy "tzw normalnym względem nas", a niektórzy tak wolnym, że gdyby ich nie przyspieszyć to nie tyle tracimy "zapał/flow" ale skupienie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 184 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2020 w Urządzenia mobilne przez Eloelo Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 235 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 602 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Piotrek Karasiński Obywatel (1,870 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...