• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mechatronika - studia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
949 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pivot Użytkownik (560 p.)
Cześć, mam dylemat czy wybrać Mechatronikę jako kierunek studiów. Jeżeli studiowaliście, macie jakieś doświadczenie z tym kierunkiem, będę wdzięczny jeśli je opiszecie. Zastanawiam się:
- czy warto

- jakie są perspektywy po ukończeniu

- czy jeśli interesuje mnie elektronika z programowaniem to wybrać mechatronikę czy jakiś inny kierunek ?
komentarz 29 czerwca 2021 przez cava96 Gaduła (3,940 p.)
Mam dwóch znajomych, którzy studiowali ten kierunek.

Z tego co wiem od nich, to dużo jest tam właśnie przedmiotów nawiązujących do elektryczności, matematyki, fizyki. Programowali w językach assemblera na różne platformy, pisali sterowniki, generalnie same niskopoziomowe sprawy. Chociaż też mieli C#.

Czy warto? Moim zdaniem tak, po takich studiach możesz pracować np. jako automatyk, programista systemów wbudowanych, generalnie zajęcia związane z przemysłem, a co za tym idzie z dużymi zarobkami. Na pewno jest na to zapotrzebowanie na rynku pracy
komentarz 29 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,150 p.)
- czy warto ? w jakiej kwesti... warto czasami nawet nie studiować, albo studiować GEOLOGIE :D

- jakie są perspektywy po ukończeniu ?
Zalezy do czego, no do programowania, takie jak bez studiów ergo jeśli to CI pomoże rozwijąc się jako programista to większe

- czy jeśli interesuje mnie elektronika z programowaniem to wybrać mechatronikę czy jakiś inny kierunek?

Wybierz wtedy elektronike.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
edycja 29 czerwca 2021 przez pvalue
Ciekawy kierunek, jednakże ogłoszeń o prace bardzo mało, jedynie w Niemczech sporo, w Polsce praca jako automatyk, mechanik bądź elektryk, informatyk lub jak rozwinie ci się kariera czasami nie wiadomo

Zależy jakie masz podejście, będę inżynierem dużo zarobię po mechatronice - zapomnij , praca najczęściej w drukarni lub firmach strikte inżynierskich, dużo pracy zaplata dobra ale nie najwyższa.

Elektronika, jest i programowanie jednakże dużo zależy od pracy własnej, teamu na studiach i takich tam.
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Odradzałbym ten kierunek jeśli nie dostałeś się na informatykę i chcesz iść na coś jak najbliższego informatyki, ale generalnie nie umiesz i/lub nie lubisz fizyki.

Jeśli interesuje Cię elektronika z programowaniem to jest też automatyka i robotyka fajny kierunek.

Na resztę pytań nie odpowiem.
komentarz 29 czerwca 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
z fizyki najgorsze (najtrudniejsze) zawsze były laboratoria na każdym ścisłym  kierunku studiów
komentarz 29 czerwca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Kwestia podkładu jakim jest matematyka. Z dobrą matmą fizyka niestraszna.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,183 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 2,405 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...