• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak to się dzieje że odpowiedź na nasze zapytanie w wyszukiwarce trafia do odpowiedniej karty w przeglądarce?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
328 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez KGHaze Nowicjusz (130 p.)
Witam wszystkich,

Mam pytanie może ktoś będzie w stanie na nie odpowiedzieć. Podczas procesu rekrutacji rekruter zadał mi pytanie: Jak to jest że w jednej przeglądarce internetowej możemy mieć otwartych kilka kart i przeglądać na nich różne od siebie rzeczy? Na przykład odpowiedź na nasze wyszukiwanie w karcie pierwszej trafi do karty pierwszej a nie do karty drugiej? Nie byłem pewien więc powiedziałem że to jest kwestia portów aplikacji w warstwie transportowej. Starałem się znaleźć odpowiedź na to pytanie jednak nie udało mi się nic znaleźć. Czy mogę prosić o wyjaśnienie tej kwestii?

Bardzo dziękuję za pomoc

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
edycja 28 czerwca 2021 przez Oscar
Tak w skrócie.

Zapytanie i odpowiedź są przesyłane jednym połączeniem TCP. Coś jakby twój komputer zadzwonił do serwera wyszukiwarki i zadał pytanie, a wyszukiwarka w ramach tej samej rozmowy podała odpowiedz. Każda karta przeglądarki zestawia własne połączenia z przeglądarką.

Oczywiście na etapie pakietów kolejne połączenia rozróżniane są na podstawie portów - są one (przynajmniej niektóre) przydzielane dynamicznie, każde połączenia ma inny.
komentarz 28 czerwca 2021 przez KGHaze Nowicjusz (130 p.)
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
komentarz 28 czerwca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Ciekawe pytanie :) czyli to oznacza, że  można mieć maksymalne 65535 kart otwartych jednocześnie?
komentarz 28 czerwca 2021 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Oczywiście na etapie pakietów kolejne połączenia rozróżniane są na podstawie portów

Nie jestem przekonany czy to ma sens ;) Unikalnym identyfikatorem połączenia nie jest tylko port, ale pary (port, IP). Połączenia HTTP chodzą (i nasłuchują) po jednym porcie.

czyli to oznacza, że  można mieć maksymalne 65535 kart otwartych jednocześnie?

To że karta jest otwarta, nie znaczy że połączenie musi być otwarte - wystarczy że łączysz się na czas zapytania(zapytań pod rząd). Po drugie, jak wyżej - limit połączeń to też nie jest 65535.

komentarz 28 czerwca 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Oczywiście, że połączenie jest identyfikowane paczką 4 danych, ale chciałem uprościć. Oba adresy są jakoś narzucone, port docelowy też, jedyne czym można "manipulować" to port źródłowy. W pierwotnym pytaniu była mowa o sytuacji gdy na wielu kartach mamy pytania do tej samej wyszukiwarki.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 49 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 10,172 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...