• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laravel przekierowanie po zalogowaniu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
262 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2021 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Hej, chciałbym przekierować użytkownika, na stronę z której musi się zalogować. Tzn klika przycisk logowania na stronie x -> przechodzi na stronę logowania i po poprawnym logowaniu powinien zostać przekierowany na stronę x. Jak to ogarnąć?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2021 przez niezalogowany
0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2021 przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
Hm... Po prostu zwykły redirect? :D
https://laravel.com/docs/8.x/redirects
komentarz 28 czerwca 2021 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
No niekoniecznie, zwykły redirect przekieruje cię do strony którą ustalisz a tutaj jeszcze musisz wiedzieć na jakiej stronie byłeś poprzednio
0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2021 przez Bizuma Gaduła (3,650 p.)

No więc jeżeli pamięć mnie nie myli to Laravel posiada już wbudowane takie czary mary. Tylko dodam, że to co napiszę używałem w Laravelu 7, nie wiem czy w innych coś się zmieniło.

Wszystko co musisz zrobić to użyć odpowiedniego middleware'a na roucie.

Route::resource('some-page', 'SomeController')->middleware('auth');

Zakładam, że właśnie o to Ci chodzi po tym komentarzu

No niekoniecznie, zwykły redirect przekieruje cię do strony którą ustalisz a tutaj jeszcze musisz wiedzieć na jakiej stronie byłeś poprzednio

0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2021 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Kurcze, nie jestem pewien czy Wam to dobrze wytłumaczyłem.

Chodzi o to że jest sobie jakaś tam strona która wyświetla się dla niezalogowanego użytkownika. I teraz, w innym miejscu na stronie jest przycisk który do niej kieruje jednak, jeśli użytkownik nie jest zalogowany musi najpierw przekierować do zalogowania a później wrócić na tą stronę.

Jeśli dodam middleware, to strona nie będzie dostępna dla nie zalogowanych użytkowników
komentarz 28 czerwca 2021 przez Bizuma Gaduła (3,650 p.)
Tak, ale przy próbie wejścia na nią użytkownik zostanie automatycznie przekierowany na stronę logowania, po zalogowaniu się zostanie przekierowany tam gdzie chciał wcześniej wejść.
komentarz 28 czerwca 2021 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
No tak, ale chodzi o to aby jeśli ktoś nie zalogowany kliknie np link do tej strony z menu wyświetliła mu się normalnie a z przycisku gdzieś na stronie przekierowała do login i wróciła

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 317 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2021 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 561 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2019 w PHP przez sokusters Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 319 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2019 w PHP przez damian9901 Bywalec (2,140 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...