• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkoła dla dorosłych

+1 głos
150 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez AmaiGG Nowicjusz (130 p.)
No więc tak w sierpniu kończę 18 lat chodzę do szkoły branżowej ale to jest totalnie nie mój klimat został mi jeszcze rok nauki po ukończeniu mam tam jakiś papierek tylko że nic z tym nie zrobię bo nigdy nie pójdę pracować na swój zawód jakieś pół roku temu zainteresowałem się grafiką komputerową i zacząłem się tego uczyć tworzyć różne rzeczy i mi się to spodobało i chciałbym w to iść no i tak chciałbym zmienić szkołę bo zachciało mi się matury i patrzyłem na to jaki mam wybór i mogę iść tylko do szkoły zaocznej czego NIE WIEDZIAŁEM i podobno poziom szkół zaocznych jest strasznie słaby i teraz nie wiem co robić bo miałem w planach technikum ale się spóźniłem wszystko się skomplikowało moja wina że za późno pomyślałem o zmianie szkoły i teraz nic nie wiem co ze sobą zrobić.. polecacie jakieś kursy czy szkoły zaoczne? patrzyłem na jakieś Cosinus i Sigma czy są to dobre wybory czy przygotuje mnie to dobrze do matury?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2021 przez Restej Dyskutant (8,530 p.)
edycja 27 czerwca 2021 przez Restej
Moim zdaniem poziom 90% polskich szkół średnich jest strasznie słaby. Nieważne czy to liceum czy technikum nauczycieli z pasją jest bardzo mało, uczą głównie ludzie dla których rynek pracy nie znalazł innego miejsca. Pracownie tragicznie wyposażone, jeśli znajdzie się mydło w łazience to święto :), przestarzałe metody nauczania oraz nauczyciele z urażonym ego, którzy będą się rozładowywać na tobie to jedna z wielu bocznych atrakcji tego systemu. Moim zdaniem powinieneś się skupić wyłącznie na tym by mieć możliwość podejścia w ogóle do matury, ponieważ przygotować się do niej i tak w głównej mierze będziesz musiał sam. Szkoła zazwyczaj nie ułatwia nauki do matury a wręcz utrudnia (i tutaj opisuje to na własnym przykładzie jako uczeń TI). Nie stresuj się, przemyśl na spokojnie co jest ci potrzebne i miej na uwadze, że będziesz musiał sięgnąć po to własną ciężką pracą. Mam znajomych w Cosinusie i chwalą ze względu na to że tam nie utrudniają uczniowi nauki tak jak większość publicznych szkół. Jednakże jeszcze raz podkreślę, że do matury w głównej mierze musisz przygotować się sam! Ale nie martw się, nie będzie to takie trudne :) Wystarczy odrobina samodyscypliny i dobre zorganizowanie czasu i uzyskasz z tego egzaminu bardzo dobry wynik. Powodzenia!
komentarz 28 czerwca 2021 przez AmaiGG Nowicjusz (130 p.)
Możesz mi jeszcze powiedzieć czy jak pójdę do szkoły zaocznej to wtedy jestem zmuszony znaleźć pracę bo jestem dorosły? (w sensie będę pracował ale czy muszę)
komentarz 28 czerwca 2021 przez Restej Dyskutant (8,530 p.)
Nie musisz, to twoja indywidualna sprawa. Jeżeli ktoś cię utrzymuje i nie pracujesz to nie stanowi to w żaden sposób problemu.
komentarz 28 czerwca 2021 przez Wiciorny Mędrzec (199,040 p.)

@AmaiGG,to już nie jest PRL, więc jako takiego OBOWIĄZKU pracy w Polsce nie ma, jedynie co mogłoby się wydażyć to powołanie Cię do wojska "na jakiś czas" 

komentarz 30 czerwca 2021 przez AmaiGG Nowicjusz (130 p.)
dobrze dzięki za odpowiedzi już wiem co robić przynajmniej

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 97 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Patrykg Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 253 wizyt

86,541 zapytań

135,291 odpowiedzi

300,649 komentarzy

57,288 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...