• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Darmowy hosting dla backendu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
601 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Cześć. Kończę powoli własny projekt aplikacji webowej i chciałbym go wrzucić w internety.

Frontend mam napisany w React, tutaj nie mam problemów, bo wrzucę sobie to w Heroku czy Netlify. Problem polega na tym, że backend mam napisany w PHP (dokładniej w Laravelu) i nie za bardzo wiem, gdzie mógłbym go zahostować. Zależy mi na tym, aby rozwiązanie było darmowe. Na początku myślałem, że skoro Netlify obsługuje backend to tam sobie zahostuje, ale z tego co widziałem na głównej to obsługuje tylko Next.js.

Znacie jakieś rozwiązania?

Oraz drugie pytanie, dot. wspomnianego wyżej frontendu: lepszym rozwiązaniem dla niego będzie Heroku czy Netlify?

Pozdrawiam.
komentarz 27 czerwca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Może Heroku? Z tego co pamiętam to obsługują Dockera. Z darmowym to będzie strasznie ciężko coś rozsądnego znaleźć. Nawet ten Heroku to jeden wielki syf(a plany płatne drogie jak nie wiem)
komentarz 27 czerwca 2021 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Jestem w tym heroku dostęp do terminala ssh?
komentarz 27 czerwca 2021 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Dobra, terminal znalazłem, ale nie mogę nic tam zainstalować :P Np. sudo nie działa, a parę komend trzeba wpisać, aby skonfigurować Laravela.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2021 przez niezalogowany
edycja 27 czerwca 2021
komentarz 28 czerwca 2021 przez niezalogowany

z frontem możesz jeszcze zajrzeć tutaj:

https://vercel.com/guides/deploying-react-with-vercel-cra

bardzo podobne do netlify i też darmowe oczywiście do jakiegoś momentu....

Jestem z tej platformy równie zadowolony jak z netlify ..

smileyyes

+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
A może by tak Firebase? Bo widzę, że tutaj nie każdy doczytał pytania i proponuje coś co już masz.
https://firebase-php.readthedocs.io/en/stable/

https://firebase.google.com/docs/hosting
komentarz 27 czerwca 2021 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Nigdy nie korzystałem, poczytam później.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 794 wizyt
+2 głosów
4 odpowiedzi 1,735 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Hacker4300.exe Użytkownik (650 p.)
+2 głosów
7 odpowiedzi 484 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2020 w Sieci komputerowe, internet przez gmcode Gaduła (3,120 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...