• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyszukiwanie binarne

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
353 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2021 w Algorytmy przez Tanormalnie Użytkownik (550 p.)
Czy mogę użyć wyszukiwania binarnego na zbiorze liczb malejących?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
wybrane 26 czerwca 2021 przez Tanormalnie
 
Najlepsza
Pewnie. Jedyna zasada, którą musisz spełnić, to by elementy były możliwe do porównania.
komentarz 26 czerwca 2021 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
(raczej też ważne jest żeby ciąg był monotoniczny - po prostu mniej ważne, w którą stronę)
komentarz 26 czerwca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Czy ważne? Wątpię. Na pewno będzie lepiej pod względem wydajności, ale nie wpływa na poprawność.
komentarz 26 czerwca 2021 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

ale nie wpływa na poprawność

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyszukiwanie_binarne

stwierdza, czy szukany element znajduje się w uporządkowanej tablicy

komentarz 26 czerwca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Mówisz o tablicy końcowej, na której już działamy. Myślałem o ogólnym zbiorze danych, które wchodzą do programu. Bez uprzedniego posortowania.
komentarz 26 czerwca 2021 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
...mówię o wejściu do algorytmu wyszukiwania binarnego - o nie było pytanie. Dane muszą być posortowane.

Jeśli na pytanie "czy mogę użyć wyszukiwanie binarne na danych nieposortowanych" odpowiesz "tak, jeśli wcześniej je posortujesz" to tak naprawdę odpowiedź brzmi Nie.
komentarz 26 czerwca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
No tak i napisałem "pewnie", że może użyć wyszukiwania binarnego na zbiorze liczb malejących. Dodałem, że najważniejszym warunkiem jest możliwość porównania elementów. Co implikuje na możliwość posortowania zbioru. Nie widzę, by była mowa o samym wejściu do samego algorytmu. Pytanie raczej było "luźne". By odpalić samochód musisz mieć kluczyk. Ważne, by też do niego wsiąść, co jest raczej oczywiste. Tak samo jak posortowane dane wejściowe.
komentarz 26 czerwca 2021 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Pytanie raczej było "luźne".

Nie widzę, by była mowa o samym wejściu do samego algorytmu

...przeczytaj jeszcze raz treść pytania. Zazwyczaj gdy pytanie brzmi "czy mogę użyć <algorytm> na <danych>" to implikuje bezpośrednie wejście do algorytmu.

Gdybyś na teście zobaczył pytanie "czy jedynym warunkiem algorytmu wyszukiwania jest binarnego jest, by elementy były możliwe do porównania" to Twoja odpowiedź "tak (bo sobie je wcześniej posortuje)" z definicji jest błędna i zaprzecza, że to jedyny warunek algorytmu.

Tak, można użyć algorytm na ciągu liczb malejących lub rosnących. Nie, nie można go bezpośrednio użyć na dowolnym zbiorze "porównywalnych liczb". Przygotowanie danych do algorytmu nie jest częścią tego algorytmu.

 

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 243 wizyt
pytanie zadane 23 września 2022 w Python przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,454 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2018 w Python przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 380 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...