• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książki dla początkującego - linux

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
572 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez VizoPL Początkujący (250 p.)
edycja 24 czerwca 2021 przez VizoPL
Cześć, składam zamówienie na helionie i potrzebuję rady co wybrać.

Jestem raczej zielony i potrzebuję książek na sam początek, łatwych do zrozumienia.

Poszukałem sobie już coś o pythonie i chciałbym jeszcze dobrać coś o linuxie, takie typowe podstawy, bo jeszcze nie miałem z nim do czynienia.
Fajnie jakby miała dużo przykładów i zdjęć, nie tylko same informacje, mile też widziane jakieś zadania, żeby się w nią wczuć.

Polecicie coś?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2021 przez niezalogowany

Ubuntu Linux. Biblia

Autor:

William von Hagen

 

Linux. Wprowadzenie do wiersza poleceń. Wydanie II

Autor:

William Shotts

 

Bezpieczeństwo systemu Linux w praktyce. Receptury. Wydanie II

Autor:

Tajinder Kalsi

 

Pozycja numer 2 na początek wydaje się dobrym wyborem świeże wydanie.

Miłej Lektury wink

1
komentarz 24 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
czytałeś, że aż tyle polecasz? :)
komentarz 24 czerwca 2021 przez Nelson89 Dyskutant (7,720 p.)

Druga pozycja na pewno będzie dobra, dla osoby zaczynającej przygodę z Linuxem - jest tam dużo przykładów i ta książka pokazuje jak korzystać z wiersza poleceń. Mogę polecić jeszcze  książkę Jak działa Linux. Podręcznik Administratora. Brian Ward - część rzeczy może się powtórzyć z pierwszą pozycją ale dobrze opisuje inne aspekty systemu Linux.

Pozdrawiam,

Nelson

1
komentarz 24 czerwca 2021 przez niezalogowany

@Wiciorny,
 A Ty przeczytałeś tę którą mi ostatnio poleciłeś ? Bo kupiłem to możemy sprawdzić na prędkości smiley

komentarz 24 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
nie polecam tego czego nie mam w domu :) ale akurat ksiązki z O;RALLY mam tylko po angielsku, chyba jedynie z Javy mam wersje polska i angielską.
0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,950 p.)
Może nie książki, ale YT - polecam tego gościa:

https://www.youtube.com/c/Elithecomputerguypage/playlists

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,154 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Gasper Nowicjusz (240 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 2,489 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 4,624 wizyt

92,535 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...