• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja programu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
310 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Mateo29 Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

Podczas instalacji platformy szkoleniowej Moodle pojawia mi się w konsoli następujący komunikat:

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in C:\Users\JA\Downloads\MoodleWindowsInstaller-latest-311\server\install\install.php on line 311

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in C:\Users\JA\Downloads\MoodleWindowsInstaller-latest-311\server\install\install.php on line 312

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in C:\Users\JA\Downloads\MoodleWindowsInstaller-latest-311\server\install\install.php on line 313

 Sorry, but ... nothing to do!

 

XAMPP now starts as a console application.

Instead of pressing Control-C in this console window, please use xampp_stop.exe
to stop XAMPP, because it lets XAMPP end any current transactions and cleanup
gracefully.

2021-06-23 11:28:18 0 [Note] Using unique option prefix 'key_buffer' is error-prone and can break in the future. Please use the full name 'key_buffer_size' instead.
2021-06-23 11:28:18 0 [Note] mysql\bin\mysqld.exe (mysqld 10.4.8-MariaDB) starting as process 9372 ...

Proszę o pomoc.

Dziekuję

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 czerwca 2021 przez niezalogowany
Jaką masz zainstalowaną wersję PHP? 7.4.10? Jeśli nie to zaktualizuj. Najlepiej to użyj najnowszej.
komentarz 24 czerwca 2021 przez Mateo29 Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

PHP Version 7.4.11
komentarz 24 czerwca 2021 przez niezalogowany
Sprawdziłem dla Moodle 3.11+ i PHP 8.0 instalacja działa. Instalujesz pewnie nową wersję Moodle na starej wersji PHP. Musisz zaktualizować PHP przynajmniej do wersji 8.0 i serwer baz danych. Powinno wtedy pójść.
komentarz 25 czerwca 2021 przez Mateo29 Nowicjusz (120 p.)

@mdatelier,
Na 7.4 też działa. Znalazłem błąd. Okazało się, że nie rozpakowały mi się wszystkie elementy do folderu docelowego (nie wiem dlaczego). Ściągnąłem plik instalacyjny jeszcze raz, rozpakowałem i zainstalowałem.

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 412 wizyt
pytanie zadane 16 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Modrak Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,204 wizyt
pytanie zadane 26 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Nata Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 535 wizyt

92,540 zapytań

141,383 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...