• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Otworzenie przypadkowego elementu w każdej przeglądarce zawiesza cały komputer.

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
436 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2021 w Sprzęt komputerowy przez Mateusz Kopeć Nowicjusz (170 p.)
zamknięte 15 lipca 2021 przez ScriptyChris

Witam serdecznie wszystkich, którzy czytają ten wątek i chcieliby mi pomóc.

 


Problem polega na zawieszeniu się całego komputera (włącznie z kursorem myszy) oprócz dźwięku, gdy kliknę w jakiś element na stronie (link, obrazek, film na YouTube) w absolutnie różnych sytuacjach. Nie jest to jakaś konkretna strona internetowa czy też konkretnego rodzaju element.

Problem wygląda następująco:

  1. Na przykład jestem na YouTube.
  2. Klikam w film, który chcę obejrzeć.
  3. Przenosi mnie do strony na której widzę już tytuł i okno w którym ma wyświetlać się film ale jest ono czarne, słychać tylko dźwięk. W tym czasie nie ma mowy już o jakimkolwiek wyjściu z przeglądarki. Wszystkie przyciski (minimalizuj, maksymalizuj, wyjdź) jak i cała strona, są zamrożone.
  4. Po chwili dźwięk ustaje i zamraża się również pozycja kursora myszy.
  5. Czekam tak z 3-5s i monitory gasną na jakieś 2 sekundy, po czym się włączają znowu.
  6. Czasem bywa tak, że film po tym zwieszeniu idzie już dalej
  7. Nieraz jednak zdarza się, że sytuacja z punktu 4 i 5 potrafi powtórzyć się kilka razy po czym monitory gasną na dobre i komputer wymaga restartu.

Istotne informacje są takie, że dzieje się to TYLKO I WYŁĄCZNIE we wszelkiej maści przeglądarkach. Sprawdzałem już to na Chromie, Ogniolisie, Operetce i Edżu. Wszędzie, prędzej czy później, wystąpi ta sama sytuacja. Tak jak napisałem wyżej, nigdzie indziej ten problem nie występuje, tylko w przeglądarkach. Piszę aplikacje webowe, renderuję od czasu do czasu jakąś bardziej wymagającą scenę w blenderze na silniku cycles kartą jak i procesorem, tworzę w pakiecie creative cloud od Adobe, dużo czasu spędzam w pakiecie office, obsłużę sporadycznie jakiś system za pomocą Hyper-V, pogram nawet od czasu do czasu w jakąś gierkę ze Steam’a (Metro, ETS2, DIRT3) i problemu nigdy nie było. Komputer działa bez zająknięcia i sprawuje się znakomicie. W czasie, gdy opisuję ten problem, jestem świeżo po ponownej czystej instalacji normalnego, legalnego, kupionego Windowsa 10 Pro N bo myślałem, że to coś pomoże, oczywiście bez żadnego efektu. Wszystkie możliwe sterowniki były przeinstalowywane na starsze i na najnowsze. Obciążałem komputer każdą z możliwych opcji w najnowszym OCCT na max i komputer dzielnie znosił nawet godzinne katorgi, jakie mu serwowałem. Obciążane były już niejednokrotnie CPU, GPU, RAM, SSD na którym jest system, HDD i PSU w celu udowodnienia sobie, że to nie może być wina hardware’u. Sprawdzone zostały napięcia, są najnowsze sterowniki, kondensatory na karcie jak i MOBO są całe i zdrowe, karta z nową pastą 48-50*C w spoczynku, 70 max w stresie, RAM testowany memtestemx86 całą noc, zainstalowana została najnowsza Java, przebadałem cały rejestr. W spoczynku dyski nic nie "przemielają", nic niepożądanego nie pracuje w tle. Komputer jest po rozmaitych benchmarkach i nadal ma problem TYLKO W PRZEGLĄDARKACH…

Na moje oko serwisanta PC, takie coś zakrawa raczej pod winę software a nie hardware. Ale jestem też tylko człowiekiem i mam prawo do pomyłki pomimo doświadczenia w tej branży, dlatego gorąco proszę was o wszelkie pomysły, jakie was najdą, żebym dalej mógł działać w kierunku wyeliminowania tej uciążliwej paskudy.

 

CPU: Intel Core I3 8350K 4.0GHz (nie kręcony)

GPU: AMD Radeon RX 570 4gb (Gigabyte)

RAM: 2x8gb DDR4 2666MHz Viper

SSD: Samsung EVO 860 120gb (system)

HDD: Jakiś tam Seagate ST9500325AS 465gb (dane)

PSU: Thermatlake SE 630W

 

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany w komentarzach
2
komentarz 25 czerwca 2021 przez Mateusz Kopeć Nowicjusz (170 p.)
Od Siebie dodam że nie próbowałem jeszcze przepinać się na integrę w intelku, żeby potwierdzić że problem tkwi w sterach karty AMD. Myślę że warto zrobić i tak.
1
komentarz 29 czerwca 2021 przez Mateusz Kopeć Nowicjusz (170 p.)
Potwierdzam przepięciem kart że problem leży w sterach karty AMD. Po odpaleniu OBS karta szanownie raczyła przyznać się nareszcie jakimś komunikatem że sterownik zbyt długo czekał na odpowiedź itd itd. (Typowe okno dialogowe o wysyłaniu danych do AMD na temat niepoprawnego zadziałania sterowników).
Zmieniałem stery na te opcjonalne najnowsze i te główne, na starszych się już totalnie sypie więc to nie ma sensu. Ale przynajmniej pewne jest że AMD ma problem ze sterami w stosunku do "czegoś". Szukam przyczyny dalej, DO CZEGO. Jak byście mieli jakąś myśl drodzy koledzy to śmiało piszcie.

...a łudził się człowiek na AMD bo tańsze
1
komentarz 29 czerwca 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Próbowałeś sterowniki w wersji 19.9.3?
komentarz 29 czerwca 2021 przez Mateusz Kopeć Nowicjusz (170 p.)
Szczerze to już nie wiem. Kilka wersji próbowałem ale nie wiem czy tej konkretnej. Zainstaluję ją i zdam relacje.
1
komentarz 15 lipca 2021 przez Mateusz Kopeć Nowicjusz (170 p.)

@ScriptyChris, Na razie chyba się poprawiło. Od dłuższego czasu problem nie występuje. Poinstalowałem wszelkie kodeki, sprawdziłem czy żaden nie koliduje z żadnym oprogramowaniem i zainstalowałem tego redline w wersji 19.9.3. Pozostaje mi chyba na chwilę obecną wszystkim cieplutko podziękować za pomysły i rady. Pomogliście. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 49 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,594 wizyt

92,542 zapytań

141,383 odpowiedzi

319,482 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...