• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy na hostingach da sie odpalac aplikacje CLI?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
330 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2021 w PHP przez imagim Obywatel (1,130 p.)
Hej, znalazłem na gicie apke która częściowo potrzebuje do swojego projektu. Jest to aplikacja ktora po odpaleniu wywala w CLI dane w JSONie. Do ściągnięcia jest wersja na windows64/amd/386 oraz linux i mac. Czy jestem w stanie na serwerze/hostingu PHP typu cyber_folks uruchomic cos takiego i zapisać dane do jakieś zmiennej? Gdzies w dokumentacji PHP widziałem ze istnieje cos takiego jak exec() / shell_exec(), ale niestety 2 dni jestem bez swojego kompa i nie jestem w stanie sam zweryfikować wiec szukam juz wskazówek jak to zrobić.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2021 przez niezalogowany
Musisz mieć dostęp do powłoki systemu operacyjnego żeby móc uruchamiać aplikacje konsolowe. Jeśli jest to tylko hosting udostępniający FTP i HTTP to nie uruchomisz.
komentarz 22 czerwca 2021 przez imagim Obywatel (1,130 p.)
Czyli do takiej operacji trzeba mieć wykupiony serwer a nie hosting?
1
komentarz 22 czerwca 2021 przez niezalogowany
Nie tyle co serwer, a przynajmniej maszynę wirtualną. Musisz mieć dostęp do systemu operacyjnego żeby się na nim zalogować i odpalić aplikację.
komentarz 22 czerwca 2021 przez imagim Obywatel (1,130 p.)
1
komentarz 22 czerwca 2021 przez niezalogowany
Tak, coś takiego.
1
komentarz 23 czerwca 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

@imagim, jeśli masz hosting na cyber_folks to zależy który pakiet: https://cyberfolks.pl/hosting-www/ wg tej specyfikacji od drugiego jest dostęp SSH, czyli to co potrzebujesz, aby uruchomić coś w konsoli. Na hostingu współdzielonym jednak rzeczy możliwe do uruchomienia będą często mocno ograniczone.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 751 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 74 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez chris Gaduła (3,680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2023 w C i C++ przez Code_ Użytkownik (520 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...