• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy na hostingach da sie odpalac aplikacje CLI?

0 głosów
67 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca w PHP przez imagim Początkujący (250 p.)
Hej, znalazłem na gicie apke która częściowo potrzebuje do swojego projektu. Jest to aplikacja ktora po odpaleniu wywala w CLI dane w JSONie. Do ściągnięcia jest wersja na windows64/amd/386 oraz linux i mac. Czy jestem w stanie na serwerze/hostingu PHP typu cyber_folks uruchomic cos takiego i zapisać dane do jakieś zmiennej? Gdzies w dokumentacji PHP widziałem ze istnieje cos takiego jak exec() / shell_exec(), ale niestety 2 dni jestem bez swojego kompa i nie jestem w stanie sam zweryfikować wiec szukam juz wskazówek jak to zrobić.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 22 czerwca przez mdatelier Dyskutant (7,780 p.)
Musisz mieć dostęp do powłoki systemu operacyjnego żeby móc uruchamiać aplikacje konsolowe. Jeśli jest to tylko hosting udostępniający FTP i HTTP to nie uruchomisz.
komentarz 22 czerwca przez imagim Początkujący (250 p.)
Czyli do takiej operacji trzeba mieć wykupiony serwer a nie hosting?
1
komentarz 22 czerwca przez mdatelier Dyskutant (7,780 p.)
Nie tyle co serwer, a przynajmniej maszynę wirtualną. Musisz mieć dostęp do systemu operacyjnego żeby się na nim zalogować i odpalić aplikację.
komentarz 22 czerwca przez imagim Początkujący (250 p.)
1
komentarz 22 czerwca przez mdatelier Dyskutant (7,780 p.)
Tak, coś takiego.
1
komentarz 23 czerwca przez Arkadiusz Waluk Ekspert (278,660 p.)

@imagim, jeśli masz hosting na cyber_folks to zależy który pakiet: https://cyberfolks.pl/hosting-www/ wg tej specyfikacji od drugiego jest dostęp SSH, czyli to co potrzebujesz, aby uruchomić coś w konsoli. Na hostingu współdzielonym jednak rzeczy możliwe do uruchomienia będą często mocno ograniczone.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 331 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 46 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez chris Gaduła (3,680 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 32 wizyt
pytanie zadane 16 listopada w Python przez Hajpa Użytkownik (650 p.)
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

85,728 zapytań

134,512 odpowiedzi

298,568 komentarzy

56,635 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...