• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

XD to Flutter oraz Flutter Flow - jak oceniacie jakość kodu wynikowego??

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
760 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2021 w Android, Swift, Symbian przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

XD to Flutter oraz Flutter Flow - jak oceniacie jakość kodu wynikowego?

Czy ktoś z Was korzysta z Fluttera i tych appek do szybkiej budowy UI ? Jestem ciekaw jak wygląda jakość kodu generowanego przez te buildery? (chodzi mi o Flutter Flow i plugin do Adobe XD). Czy nie ma tam śmieci i spaghetti code jak w niektórych innych narzędziach RAD?

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 czerwca 2021 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
wybrane 22 czerwca 2021 przez reaktywny
 
Najlepsza

XD To Flutter niezbyt się nadaje do użytku.

FlutterFlow jest genialne, kod jest w miarę czysty, możesz rozdzielić widok na komponenty i buduje widok na podstawie standardowych widoków Fluttera (a nie własnych jak to jest w XD to Flutter) a co najważniejsze jest integracja z Githubem, więc można pracować na bieżąco z poziomu kodu jak i buildera, a potem rozwiązywać ewentualne konflikty. 

Tutaj napisałem więcej na ten temat: https://bez-kodu.pl/builder-aplikacji-mobilnych/

komentarz 22 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Dzięki za info, nie sądziłem, że ktoś się odezwie w temacie Fluttera tu na forum. Nie przypominam sobie zbyt wielu wątków o Flutterze czy Dartcie na forum.

Przyjrzę się FlutterFlow bliżej, dowiedziałem się o nim dopiero wczoraj. Ale wygląda dość ciekawie, podobają mi się gotowe ekrany logowania, itp. Przydałby się jeszcze IAP.

Współpraca z GH jest z tego co widzę dopiero w wersji Pro za 70 "dularów" / ms.

Czy w wersji free mogę ściągnąć projekt do siebie, lokalnie na komputer? Z tego co widzę to nie. Czyli tylko za free jest tylko trial / demo.

Dzięki za link do artykułu - chętnie przeczytam. Rzuciłem okiem na Twój blog i jest sporo ciekawych materiałów.... Choć low code / bez kodu brzmi jakbyś chciał pozbawić programistów pracy ;)
komentarz 22 czerwca 2021 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

FlutterFlow niedawno wyszło w pełnej wersji, ale twórcy szybko dodają nowe funkcjonalności więc pewnie IAP będzie wkrótce :)

Projekt możesz pobrać w wersji za 30$ - możesz wziąć darmowy miesiąc triala.

Może nie pozbawić programistów pracy, ale staram się walczyć z tym programistycznym podejściem, że wszystko trzeba zrobić od zera. Takie narzędzia mogą dużo ułatwić i jest dla nich miejsce. Podejście "Wszystko od zera" według mnie powinno mieć zastosowanie głównie w dużych firmach. Po co pisanie od zera w pet-projectach?

Możesz wpaść też na mój blog anglojęzyczny blog.stonks.tech za niedługo pojawi się artykuł alternatywie dla Firebase - myślę że mobile developerów może to zainteresować ;)

komentarz 22 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Z pewnością wypróbuję FF, bo po obejrzeniu filmików bardzo spodobał mi się ten projekt.

Na angielskojęzycznego bloga też zajrzę od czasu do czasu. Jak nie wiesz o czym pisać... to może jakieś porównanie systemów typu BLoC i podobnych dałoby się wrzucić na blog?
komentarz 22 czerwca 2021 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Tak na teraz krótko pisząc to polecam Cubit, przerzuciłem się na to z BLoCa - prostsze o wiele i łatwiej rozdzielać kawałki kodu. Może kiedyś napisze o tym
komentarz 23 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Ja o Cubit pierwszy raz słyszę. Nie żebym znał BLoC :) Tylko z nazwy, no ale czytałem że ma kilka alternatyw.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 722 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2021 w Android, Swift, Symbian przez SzymonPJ Użytkownik (940 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 881 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2021 w Android, Swift, Symbian przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...