• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

XD to Flutter oraz Flutter Flow - jak oceniacie jakość kodu wynikowego??

+3 głosów
169 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2021 w Android, Swift, Symbian przez reaktywny Nałogowiec (28,750 p.)

XD to Flutter oraz Flutter Flow - jak oceniacie jakość kodu wynikowego?

Czy ktoś z Was korzysta z Fluttera i tych appek do szybkiej budowy UI ? Jestem ciekaw jak wygląda jakość kodu generowanego przez te buildery? (chodzi mi o Flutter Flow i plugin do Adobe XD). Czy nie ma tam śmieci i spaghetti code jak w niektórych innych narzędziach RAD?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 czerwca 2021 przez KubenQPL Maniak (62,860 p.)
wybrane 22 czerwca 2021 przez reaktywny

Najlepsza

XD To Flutter niezbyt się nadaje do użytku.

FlutterFlow jest genialne, kod jest w miarę czysty, możesz rozdzielić widok na komponenty i buduje widok na podstawie standardowych widoków Fluttera (a nie własnych jak to jest w XD to Flutter) a co najważniejsze jest integracja z Githubem, więc można pracować na bieżąco z poziomu kodu jak i buildera, a potem rozwiązywać ewentualne konflikty. 

Tutaj napisałem więcej na ten temat: https://bez-kodu.pl/builder-aplikacji-mobilnych/

komentarz 22 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (28,750 p.)
Dzięki za info, nie sądziłem, że ktoś się odezwie w temacie Fluttera tu na forum. Nie przypominam sobie zbyt wielu wątków o Flutterze czy Dartcie na forum.

Przyjrzę się FlutterFlow bliżej, dowiedziałem się o nim dopiero wczoraj. Ale wygląda dość ciekawie, podobają mi się gotowe ekrany logowania, itp. Przydałby się jeszcze IAP.

Współpraca z GH jest z tego co widzę dopiero w wersji Pro za 70 "dularów" / ms.

Czy w wersji free mogę ściągnąć projekt do siebie, lokalnie na komputer? Z tego co widzę to nie. Czyli tylko za free jest tylko trial / demo.

Dzięki za link do artykułu - chętnie przeczytam. Rzuciłem okiem na Twój blog i jest sporo ciekawych materiałów.... Choć low code / bez kodu brzmi jakbyś chciał pozbawić programistów pracy ;)
komentarz 22 czerwca 2021 przez KubenQPL Maniak (62,860 p.)

FlutterFlow niedawno wyszło w pełnej wersji, ale twórcy szybko dodają nowe funkcjonalności więc pewnie IAP będzie wkrótce :)

Projekt możesz pobrać w wersji za 30$ - możesz wziąć darmowy miesiąc triala.

Może nie pozbawić programistów pracy, ale staram się walczyć z tym programistycznym podejściem, że wszystko trzeba zrobić od zera. Takie narzędzia mogą dużo ułatwić i jest dla nich miejsce. Podejście "Wszystko od zera" według mnie powinno mieć zastosowanie głównie w dużych firmach. Po co pisanie od zera w pet-projectach?

Możesz wpaść też na mój blog anglojęzyczny blog.stonks.tech za niedługo pojawi się artykuł alternatywie dla Firebase - myślę że mobile developerów może to zainteresować ;)

komentarz 22 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (28,750 p.)
Z pewnością wypróbuję FF, bo po obejrzeniu filmików bardzo spodobał mi się ten projekt.

Na angielskojęzycznego bloga też zajrzę od czasu do czasu. Jak nie wiesz o czym pisać... to może jakieś porównanie systemów typu BLoC i podobnych dałoby się wrzucić na blog?
komentarz 22 czerwca 2021 przez KubenQPL Maniak (62,860 p.)
Tak na teraz krótko pisząc to polecam Cubit, przerzuciłem się na to z BLoCa - prostsze o wiele i łatwiej rozdzielać kawałki kodu. Może kiedyś napisze o tym
komentarz 23 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (28,750 p.)
Ja o Cubit pierwszy raz słyszę. Nie żebym znał BLoC :) Tylko z nazwy, no ale czytałem że ma kilka alternatyw.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 228 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2021 w Android, Swift, Symbian przez SzymonPJ Użytkownik (940 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 292 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2021 w Android, Swift, Symbian przez reaktywny Nałogowiec (28,750 p.)

88,311 zapytań

136,904 odpowiedzi

305,517 komentarzy

58,593 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...