• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moja nowa strona i blog o tematyce IT

VPS Starter Arubacloud
+19 głosów
704 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2021 w Nasze projekty przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Cześć, dziś chciałem podzielić się moim nowym małym projektem :)

Niedawno odświeżyłem swoją stronę oraz przede wszystkim zacząłem pisać bloga. Myślałem o tym już od dłuższego czasu, bo fajnie mieć miejsce, gdzie można luźno poruszyć na swój sposób różne tematy. Trochę pomyślałem i efekt jest - powstała samodzielnie napisana witryna. Poruszany zakres tematów to będzie oczywiście głównie IT z naciskiem na web development i PHP, aczkolwiek pewnie nie jedynie, jakieś miejsce na trochę offtopu też się znajdzie.

Link: https://waluk.pl

Na blogu są na ten moment 3 zupełnie różne posty, tak na dobry początek:

Do kompletu uruchomiłem stronę na FB, założyłem także profil na Instagramie z zamysłem, aby tam czasem coś luźniej pokazać, może pogadać i udostępniać informacje o nowościach dla zainteresowanych.

Zapraszam ;) Chętnie przyjmę opinie, propozycje tematów, sugestie czy to co do postów czy samej strony, jak i konstruktywną krytykę. Można też komentować, lajkować, udostępniać i tak dalej, będzie mi miło.

 

Korzystając z okazji: mój kurs PHPDevs (nauka programowania od podstaw) został również przywrócony do życia. Przez długi czas nic tam się nie działo, ale ostatnio zaktualizowałem niemal wszystkie treści uwzględniając przy tym najnowszą wersję PHP 8, a główne zmiany zebrane są tutaj. Mam też zaplanowane kolejne materiały.

komentarz 21 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
edycja 21 czerwca 2021 przez reaktywny
Reklama w TV :) Niektóre social media są OK, np. to forum.

Dobrze jest zadbać o SEO.

Ale tym wszystkim bym sobie nie zawracał głowy, tylko skupił się na poszerzaniu treści bloga. Jak blog będzie miał wartościowe, dobrze napisane treści, to sam się upowszechni i szybko zdobędzie userów.
2
komentarz 21 czerwca 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Ponieważ oferujesz rozbudowaną wiedzę na temat php za darmo, w całkiem przyjemnej formie, która może pomóc nie jednemu programiście. Myślę, że tego typu tematy, które zbierają powyżej 15 upvote'ów powinny być z automatu przyczepiane. Przy zwiększeniu liczby postów do 30 na głównej sądzę, że nie byłoby to dużym problemem dla innych. Darmowa wiedza na wysokim poziomie powinna być nagradzana.
2
komentarz 21 czerwca 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

@reaktywny, jak widzisz nie zawracam, treści będą się pojawiać, na social mediach i tak będę, bo to jest szybkie i darmowe (inwestuje się tylko i aż czas). Ale też mam nadzieję, że z czasem będzie się samo roznosiło.

@CubeStorm, można pomyśleć o takim systemowym rozwiązaniu, aczkolwiek nie wiem czy same upvoty i od razu automat/gwarantowane przypięcie, to trochę nie za prosto, bo nie ukrywajmy, że nie jest problemem założyć multikonta i oddać tyle głosów ile trzeba :P Ponadto w takiej sytuacji musiałby być jakiś limit takich pytań na raz, bo co jak nagle się okaże że np. 15 pytań powinno być przypięte - to trochę za dużo na raz.

2
komentarz 22 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Pisz o rzeczach nietrywialnych i nieoklepanych! Nie rób artykułów o pętli For w PHP ;)

Chodzi o tematy ciekawe i takie których nie ma na 1000 innych blogów.

Czego zwykle brakuje, to dobrych, wyczerpujących tekstów o bezpieczeństwie aplikacji www, o wdrożeniach też myślę, że zainteresuje wiele osób. Bezpieczeństwo to zbiór niewyczerpanych tematów na artykuły.
1
komentarz 17 lipca 2021 przez niezalogowany
edycja 17 lipca 2021

miejmy nadzieję że content będzie znacznie lepszy niż front-end  indecision

5 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2021 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Noo niee, panie Arku, tyle lat na forum, a ja wchodzę na bloga i co? Brak <h1> rzuca się w oczy :D

Tak jak ktoś już wcześniej wspomniał, troszkę wypadałoby "podpisować" wygląd, bo jednak jakby nie patrzeć jesteśmy wzrokowcami :) chociaż też zgadzam się, że o wiele ważniejsza jest zawartość

Trzymam kciuki za rozwój bloga, fajnie że zdecydowałeś się dzielić swoimi przemyśleniami/umiejętnościami z innymi, powodzenia!
1
komentarz 22 czerwca 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Hah, z tym h1 to chyba tylko na głównej, bo najpierw na tym zdjęciu klawiatury miał być jeszcze napis (albo inne zdjęcie i napis) i to miało być nagłówkiem, ale finalnie pomysł się zmienił i musiało mi się zapomnieć ;) Poprawię w wolnej chwili.

Nad treściami na pewno będę pracował, pewnie i nad wyglądem jeszcze spróbuję choć tu gorsza sprawa dla mnie. Ale to w końcu blog backendowa, nie frontendowca :D

Dzięki!
+2 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Jak chcesz pisać bloga to załóż sobie konto na Hive albo Publish0x i zarabiaj kryptowalutę na pisaniu go. Lepiej to niż pisać "na swoim" za darmo.
2
komentarz 21 czerwca 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Dzięki, może pomyślę, ale też nie piszę bloga z myślą jedynie o zarobku :) Z tyłu głowy mam, że może fajnie byłoby kiedyś nawiązać jakąś współpracę tematyczną, może wrzucić reklamę, może coś, ale na początku wiadomo, że wszystko trzeba rozkręcić. Nie liczę na utrzymanie z bloga, więc nie zależy mi aż tak.
+1 głos
odpowiedź 21 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Blog - jeśli chodzi o layout, widać że robiony przez Ciebie :) Z drugiej strony, w blogu najważniejszy jest content a nie design. Na razie tylko 3 wpisy, przypomnij się na tym forum jak będziesz miał więcej.

Powodzenia i przede wszystkim wytrwałości!
1
komentarz 21 czerwca 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
O tak, robiony przeze mnie, a do designera mi daleko. Myślę jednak, że nie wyszło źle, ale jak masz jakieś konkretne sugestie to śmiało, możesz napisać.

Dzięki, przyda się ;)
komentarz 21 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Sugestii nie mam, sam mam kłopoty z wykonanniem dobrego layoutu. Owszem wiem co wygląda dobrze, ale nie mam nigdy pomysłu, ani wiedzy jak zrobić dobrze wyglądający layout. Takie rzeczy zwykle lepiej zostawić grafikom, albo skorzystać z gotowca.
1
komentarz 21 czerwca 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
To tak jak ja ;) Jasne że najlepiej pozostawić grafikom, ale wtedy trzeba im za to zapłacić, a to jest tylko mój skromny blog, na którego oprócz czasu nie chciałbym wiele wydawać póki co. Dlatego zrobiłem coś sam i osobiście mi się wydaje, że nie jest źle. Szału może nie ma, ale jest czytelnie i schludnie.
komentarz 21 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Nie trzeba wydawać kasy. Jest sporo layoutów za free, tylko trzeba poszukać. Nie wszystkie są świetne, ale za to jest w czym wybierać.
+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2021 przez gustawdaniel Początkujący (480 p.)
Ile godzin (orientacyjnie) zajęło Ci przygotowanie kursu?

Jak myślisz, jakie są najważniejsze powody tak dobrego pozycjonowania się Twoich treści?

Pomysły na tematy:

- Wprowadzenie do pimcore dla osób, które znają Symfony https://pimcore.com/pl

- Porównanie Symfony i Phalcon https://phalcon.io/en-us

- Prosta apka w Laravel dla osób, które znają Symfony

- Zalety i wady Api Platform - gdzie się nadaje, a gdzie robi problemy

- Dockeryzacja i deployment Symfony, w szczególności co robić z migracjami bazy i .env przy CI/CD

 

Sam pisze bloga o Java Script.

https://gustawdaniel.com

Jeśli masz jakieś pomysły, jak mogę sprawić, żeby lepiej się pozycjonował, to będę wdzięczny. Nie mam teraz praktycznie żadnego ruchu organicznego i być może pomożesz mi zrozumieć w czym leży problem.
komentarz 22 lipca 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Pytasz o PHPDevs jak rozumiem? Przygotowanie materiałów widocznych tam teraz zajęło na pewno dużo czasu. Nie jestem nawet w stanie policzyć ile to godzin, nie prowadziłem takich zapisków. Pewnie udałoby się go sporo skrócić, ale po drodze kilka razy robiłem jakieś mniejsze czy większe zmiany/aktualizacje, usprawnienia, zmieniałem format trzymanych wpisów, więc całościowo wyszłoby dużo.

Jeśli chodzi o pozycjonowanie to cóż, zasadniczo ja nie zrobiłem nic specjalnego. Po prostu przygotowałem stronę z kursem, dodawałem trochę treści, udostępniłem gdzieniegdzie na forum czy social mediach i jakoś tak samo poszło. Przez długi czas nic tam nie zmieniałem i sam byłem zaskoczony, że ludzie nadal się pojawiają - czy to z wyszukiwarki czy po prostu z poleceń od innych. Ciężko mi więc ocenić co może być problemem u Ciebie. Wydaje mi się, że w przypadku kursu jednak sytuacja jest trochę łatwiejsza - pewnie wiele osób szuka czegoś pod frazą "kurs php" jak próbuje i zaczyna się uczyć, a już konkretnych technicznych rzeczy - tak żeby trafić do Ciebie (czy na mojego bloga a nie kurs) zapewne sporo mniej.

Dzięki za pomysły na tematy, zapisałem sobie - brzmią ciekawe. Akurat Pimcore sam nie znam, więc pisanie o tym odpada na ten moment.
+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2021 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Podoba mi sie, pamietaj, ze "content is king" - jezeli bedziesz mial dobre poradniki, wroze sukces albo przynajmniej grono wiernych fanow.
komentarz 22 lipca 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Dzięki, cieszę się :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 291 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 219 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2017 w Nasze projekty przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...