• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie tabeli o nazwie która istnieje na innym serwerze i innej bazie Postgresql

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
524 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2021 w SQL, bazy danych przez Martita Bywalec (2,470 p.)

Postgresql - Początkująca

Utworzyłam tabele kategoria w bazie danych projekt, nazwa użytkownika projekt, serwer 127.0.0.1 port 5432. Po utworzeniu nie mogę utworzyć tabeli kategoria. Wyskakuje błąd SQL Error [42P07]: ERROR: relation "kategoria" already exists

Mam tabele kategoria w bazie danych postgres, nazwa użytkownika postgres, serwer localhost port 5432.

Co robię źle?

 

komentarz 21 czerwca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Pokaż kod tworzący tabele.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 czerwca 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)

Co robisz źle? Nie szukasz sama odpowiedzi, co - jako studentka informatyki - powinnaś umieć.

Dobry Wujek Kaczka ci pomoże: https://duckduckgo.com/?q=SQL+Error+%5B42P07%5D%3A+ERROR%3A+relation&ia=web

A propos. Jak tam na twojej uczelni z sieciami? Bo chyba serwer 127.0.01 i serwer localhost to ten sam serwer?

komentarz 21 czerwca 2021 przez Martita Bywalec (2,470 p.)
Szukam od 4 godzin w google i nie mogę znaleźć. Pewnie złe słowa wpisuje i dlatego.
komentarz 21 czerwca 2021 przez Martita Bywalec (2,470 p.)

Przeczytałam artykuły ale nie znalazłam odpowiedzi i nadal nie wiem jak zrobić, aby nazwa tabeli kategoria mogła być w bazie danych projekt, nazwa użytkownika projekt i w bazie danych postgres, nazwa użytkownika postgres,. Proszę o pomoc

1
komentarz 21 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

 i nadal nie wiem jak zrobić, aby nazwa tabeli kategoria mogła być w bazie danych projekt,

stworzyć taką tabele w bazie projekt, upewniając się że już takiej nie ma :)  

+1 głos
odpowiedź 21 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Utworzyłam tabele kategoria, po utworzeniu nie mogę utworzyć tabeli kategoria.


No własnie, dlatego że takowa istnieje już w bazie i nie możesz utworzyć takiej tabeli "o nazwie", możesz utworzyć taką samą tabele - mam na mysli definicje krotek (wierszy) oraz atrybutów (kolumn) - o takich samych własciwościach np. typie przechowywanych danych, nazwach kolumn, nawet wartościach, ale niestety nazwa nie może być taka sama .

Tu masz co nie co o duplikowaniu https://stackoverflow.com/questions/3241801/how-to-create-duplicate-table-with-new-name-in-sql-server-2008 , jest kilka sposobów.
Chyba, że w zadaniu chodziło o tworzenie widoku tabeli to trochę co innego
https://pl.wikipedia.org/wiki/Widok_(bazy_danych)
Widok też jest "Swego rodzaju" bytem- obiektem, tabelą która powstała na wynik kwerendy.
W odróżnieniu od tabel, widoki w SQL Server nie przechowują danych. Widoków używamy w przypadkach, gdy chcemy zapisać nasze zapytanie SQL,

Z jednego wiersza polecenim zanim utworzysz analogiczną tabele, musisz najpierw zmienić albo bazę - będąc na tym samym serwerze, albo jak w poleceniu najpierw zmienić serwer potem uzyskać dostęp do bazy. Nie wiem jak u Ciebie jest na uczelni, ale wątpie żeby JEDNA baza była na dwóch serwerach 

komentarz 21 czerwca 2021 przez Martita Bywalec (2,470 p.)

Zacytowałeś nie pełny tekst
I BAZA
Mam tabele kategoria w bazie danych postgres, nazwa użytkownika postgres

II BAZA
Utworzyłam tabele kategoria w bazie danych projekt, nazwa użytkownika projekt,

Na zajęciach robiliśmy zadania w bazie postgres i mam tam tabela kategoria 

Mam zrobić do projektu też tabela kategoria bez zmiany nazwy ale z innymi danymi. Nazwa kategoria ma utworzona przy tworzeniu tabeli.

W związku z tym chciałam utworzyć drugi serwer i drugą bazę i tą drugą kategorie wrzucić na ten utworzony serwer i bazę, aby nie wywalał błąd . Ale nadal wywalał. To dlatego  chce zmienić port drugiego żeby nie wywalał. Chyba że jest inny sposób.

Nie wiem jak to zrobić.

komentarz 21 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
zapraszam do lektury, postawić drugi serwer, utworzyć na nim baze i ustawić konfiguracje https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/multiple-servers.html
https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/mysqld-server.html
komentarz 22 czerwca 2021 przez Martita Bywalec (2,470 p.)
ok dzięki

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 235 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2022 w SQL, bazy danych przez Martita Bywalec (2,470 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 195 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2022 w SQL, bazy danych przez Martita Bywalec (2,470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 353 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...