• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co dalej na juniora?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
498 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
Cześć, mam pytanie ponieważ ukończyłem kurs frontend developera i mam pytanie czego się uczyć aby znaleźć pracę jako junior. Na kursie mieliśmy HTML, CSS, JS, React, gdzie React to były podstawy głównie zabawa z API, listy, cykl życia komponentów, komponenty klasowe, state oraz hooks.

Myślałem aby teraz poznać redux albo TypeScript, a wy jakie macie propozycje? Bo jak narazie odbijam się z moimi projektami i doświadczeniem od prawie każdego ogłoszenia.

Z góry dziękuję.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2021 przez niezalogowany
wybrane 21 czerwca 2021 przez ShockWave
 
Najlepsza

Nie przestaw się uczyć, ale nie przesadzaj (nie łap 10 srok za ogon) , Twórz Swoje Projekty na podstawie zdobytej już wiedzy smiley  Ugruntuj ją i dbaj o regularną praktykę. Daj sobie czas...Tutaj cierpliwość i wytrwałość to podstawa .

Aplikuj i nie poddawaj się wink

Powodzenia yes

komentarz 21 czerwca 2021 przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
Dzięki wielkie :) Wiadomo, że chyba najlepszym pomysłem byłoby ugruntowanie sobie wiedzy w react, i pójście może trochę dalej w głąb niego. Wtedy pewnie z większą łatwością przerzuciłbym się na inny framework :D Ale widziałem, że od juniora wymaga się dosyć często TypeScript oraz Redux, i chciałem właśnie prosić o radę czy lepiej zgłębić lepiej już poznany framework czy dorzucić redux i iść dalej z wiedzą i wykorzystywać ją w projektach :)
1
komentarz 22 czerwca 2021 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Nowe biblioteki/frameworki wychodzą co chwilę, np co do Reduxa to mam wrażenie, że teraz się coraz bardziej od niego odchodzi, on był popularny jeszcze w czasach kiedy nie było Reactowych hooków więc trochę inaczej podchodziło się do budowania takich apek (ale to też zależy oczywiście od firmy).

Teraz "modniejszy" jest TS, react-query, react contexty, reducery, własne hooki, a za rok już wjedzie coś nowego :D

Podsumowując: podstawy są ważne.

Czyli np na początku dogłębne zrozumienie tego jak działa JS. Jak zrozumiesz JS to nie będzie tak, że za rok on się zmieni i trzeba będzie się uczyć od nowa. To pozwoli Ci też na lepsze zrozumienie tego jak działa React.

Chociaż z drugiej strony od juniora nie ma co oczekiwać że będzie się wgryzał w niuanse JS, czasami może być lepiej jak zna trochę JS, trochę React i trochę TS.

Podsumowując jeszcze raz: to zależy.


Sorry, że nie pomogłam xd
 

Ale napisałeś jeszcze:

Pytam raczej o to co poznać technologicznie na poziomie chociażby podstawowym, żeby zbliżyć się do tego stanowiska juniora i dostać w końcu tą pracę.

I to moim zdaniem to jest złe myślenie. Pomyśl w czym Ty chcesz pracować, nie rób tak żeby dostosować się do wszystkich ogłoszeń bo wyjdzie że będziesz musiał umieć 20 różnych rzeczy. Spodobał Ci się React? Elegancko, zabieraj się za tworzenie apki Reactowej podczas której lepiej go poznasz. Zrobiłeś już taką apkę? To cyk druga, np z TS żeby zobaczyć czy fajnie Ci się z nim pracuje.

Jak połączenie React + TS będzie dla Ciebie to szukaj takich firm które to doceniają, jak znajdziesz ich ogłoszenia to zobacz w czym dodatkowo pracują takie firmy, doucz się dodatkowej biblioteki i pracka będzie Twoja :D

0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Zacząć realizować swoje projekty w oparciu o nie tyle język co też jakies większe powiązania z frameworkami, wykorzystaniem repozytorium, konifguracji np. git + webpack, maven, node.js
Stworzyć własne projekty : jak jakis serwis internetowy, nie wiem co chcesz robic, mini gre, jakies OPEN API - porobić tak przez pol roku i szukac

 

Bo jak narazie odbijam się z moimi projektami i doświadczeniem od prawie każdego ogłoszenia.

dać sobie czas... liczony w miesiącach długich, nawet rok, dwa ... zostanie juniorem nie jest tak trywialne, ze wystarczy porobic 1/2 kursy czy 1 projekt  - imo moim zdaniem przerobienie kursu samego w sobie niewiele uczy 

komentarz 20 czerwca 2021 przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
Mam dwa projekty w React i jeden w JS. Wcześniej też trzy napisane projekty w C#. Na kursie było dużo praktyki i ja czuję, że nauczyłem się sporo. Swoją drogą node.js to już nie jest wchodzenie w backend?
komentarz 20 czerwca 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)

Tak, node.js to backend.

Myślałem aby teraz poznać redux albo TypeScript

Naucz się ubydwóch, ale nie wszystko naraz.

komentarz 20 czerwca 2021 przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
Ja raczej szukam pracy jako junior frontend developer, więc narazie nie myślałem wgl o node.js. A polecasz jakiś filmik na yt albo jakieś inne materiały gdzie połączę sobie obecną wiedzę z redux?
1
komentarz 20 czerwca 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Obojętnie jaki wybierzesz, ważne żeby był w miarę nowy i zawierał dużo wiedzy. Z tego typu materiałów powinieneś uczyć się podstaw, następnie siedzieć w code reviews, tam nauczysz się najwięcej.
komentarz 20 czerwca 2021 przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
Dzięki za radę :D A co dalej po redux i TS?
komentarz 20 czerwca 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Póki co o tym nie myśl, skoncentruj się na react.
1
komentarz 20 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Dzięki za radę :D A co dalej po redux i TS?

czytam tę dyskusje i tak trochę mnie to bawi, ktoś Ci radziu nauke redux-TS, a pytasz co po tym? :) Więc dotarło do mnie, że tobie wydaje się że umiesz... poznanie takich technologi na poziom juniorski to serio :) nie zajmuje miesiąca czy dwóch, żeby móc powiedzieć "znam".
Ja po 5 latach pracy nad jawą powiem że znam javę dobrze, ale nie bardzo dobrze :) i raczej tego etapu nie bedzie 

komentarz 20 czerwca 2021 przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
Ale ja sobie zdaje z tego sprawę :) Już na start jest ogromna dawka wiedzy, a ciągły rozwój i to ile dziennie powstaje różnych bibliotek, frameworków itp tylko utwierdza mnie w tym, że nigdy nie osiągnę biegłości w żadnym języku (no, chyba że będę pisać tylko w jednym do końca życia). Pytam raczej o to co poznać technologicznie na poziomie chociażby podstawowym, żeby zbliżyć się do tego stanowiska juniora i dostać w końcu tą pracę. Może ktoś też poradzi jakie umiejętności miękkie rozwijać, albo zwróci uwagę na angielski. I nie sądzę też, że muszę poznawać teraz przez 5 lat JavaScript, żeby w końcu ktoś mnie zauważył :)
komentarz 20 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
tylko muszę Cię zmartwić, poziom podstawowy :D teraz na juniora to za mało- niestety mamy za duże wymagania, za dużo "nowych" wysypów po kursach, bootcampach :) a za dużo potrzebujemy ludzi co realnie coś potrafia, niestety to nie czasy 5 lat wstecz
1
komentarz 21 czerwca 2021 przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)
W takim razie zobaczymy jak poradzę sobie z tą rzeczywistością i ile mi zajmie zdobycie pracy :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 624 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 549 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w Python przez darb2000 Nowicjusz (120 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 558 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...