• Najnowsze pytania
 • Bez odpowiedzi
 • Zadaj pytanie
 • Kategorie
 • Tagi
 • Zdobyte punkty
 • Ekipa ninja
 • IRC
 • FAQ
 • Regulamin
 • Książki warte uwagi

question-closed Div przykrywający inny div

Fiszki IT
Fiszki IT
0 głosów
80 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca w HTML i CSS przez PanRafal Początkujący (290 p.)
zamknięte 18 czerwca przez ScriptyChris
Mam następujący problem. Stworzyłem dwa divy w jednym miejscu, drugi przykrywa pierwszy. Drugi jest ukryty (opacity: 0). Moim celem jest, aby po nakierowaniu kursora na ten pierwszy, ten drugi powoli się pokazywał i przesuwał na bok i żeby dało się na niego kliknąć. Napotkałem 2 przeszkody:

1. Nie da się nakierować myszki na pierwszy div, bo jest przykryty, a jak nadam mu wyższy z-index no to z kolei przykryje mi ten drugi i nie uzyskam oczekiwanego efektu.

2. Jeśli zmienię taktykę w taki sposób, że animacja pojawi się po nakierowaniu na drugi div, to trzeba będzie za nim jeździć myszką, żeby nie zniknął, no bo on będzie się przesuwać.

Jestem ciekaw waszych pomysłów. Z góry dzięki za pomoc. Interesuje mnie tylko rozwiązanie za pomocą css, bo javy jeszcze nie znam.
komentarz zamknięcia: Pytający sam rozwiązał problem.
komentarz 18 czerwca przez ScriptyChris Mędrzec (164,760 p.)

Pokaż kod → https://forum.pasja-informatyki.pl/faq#jak-wstawic-kod-zrodlowy

Interesuje mnie tylko rozwiązanie za pomocą css, bo javy jeszcze nie znam.

Raczej masz na myśli JavaScript, a nie Javę.

komentarz 18 czerwca przez PanRafal Początkujący (290 p.)
Tak, javascript. Jaki kod mam pokazać skoro nie wiem jak to zakodować? Tam są tylko dwa divy, nie mam problemu z niczym poza zakodowaniem interakcji między nimi.
komentarz 18 czerwca przez Wiciorny Mędrzec (166,950 p.)
to może na początek zacznij od tutoriala, HTML, potem przejdź do js
komentarz 18 czerwca przez PanRafal Początkujący (290 p.)
Bardzo śmieszne. Chyba nie rozumiesz, że pytałem o metodę poradzenia sobie z tym problemem w css, a nie o jakiś duperel, który można sprawdzić w tutorialu. Już sobie poradziłem sam, olśniło mnie jak to zrobić. Nie chciało wam się pomyśleć nad tym o co naprawdę proszę, za to bardzo chcieliście coś napisać i zmarnować mój czas na dopisywanie zbędnych szczegółów.
komentarz 18 czerwca przez ScriptyChris Mędrzec (164,760 p.)

Nie chciało wam się pomyśleć nad tym o co naprawdę proszę, za to bardzo chcieliście coś napisać i zmarnować mój czas na dopisywanie zbędnych szczegółów.

Proszę zachować kulturę wypowiedzi i nie wyrażać się pretensjonalnie. Pomoc na forum jest dobrowolna. Rozwiązanie problemu nie zawsze jest oczywiste, a to w interesie pytającego powinno leżeć, aby wyjaśnić ewentualne wątpliwości osobom, które próbują pomoc. Zdarza się, że o rozwiązaniu decydują niuanse, a pokazanie kodu często mówi o problemie więcej niż nawet szczegółowy opis.

komentarz 19 czerwca przez PanRafal Początkujący (290 p.)
Ja to oczywiście rozumiem, ale napisałem jasno co pragnę osiągnąć, a stworzenie kodu jest przeze mnie niemożliwe, bo przecież nie wiem jak to osiągnąć. Miałbym wyprodukować losowy kod, żeby tylko był? W czym to pomoże? Mam pewne doświadczenie na forach i zauważyłem, że przebywają na nim osoby, które nie czytają dokładnie treści pytań, tylko automatycznie żądają niepotrzebnych informacji i marnują pytającym czas. Myślę, że dokładnie na takie osoby trafiłem w tym temacie, bo prośba o kod (niemożliwy przeze mnie do stworzenia) była bezsensowna.
komentarz 19 czerwca przez ScriptyChris Mędrzec (164,760 p.)

Ja akurat nie prosiłem o kod, który próbujesz napisać, tylko o ten, który już masz. A skoro napisałeś, że masz już jakieś divy i one się przykrywają (wspomniałeś też o opacity), to musisz mieć przynajmniej kod HTML i CSS. Gdybyś go pokazał, to można sobie odtworzyć problem i zaproponować rozwiązania.

komentarz 19 czerwca przez PanRafal Początkujący (290 p.)

Naprawdę wstawienie czegoś w rodzaju

<div class="jakas-klasa1">
 <div class="jakas-klasa2">...<div>
<div>

z określonymi atrybutami jest tak wielce oświecające? Bądźmy poważni. Ja nie wymagam od nikogo, żeby mi pomagał, ale jak już ktoś chce mi pomóc to niech mi pomaga naprawdę, niech wczyta się dokładnie w treść mojego postu, przemyśli go i zaproponuje rozwiązanie jeśli potrafi. Jak nie to trudno, spoko. Ale niech mi nikt nie marnuje czasu. To jest doprawdy jakaś plaga polskich forów technicznych. Na anglojęzycznych forach jeszcze się z tym nie spotkałem, żeby ktoś odpisał w taki sposób, każdy od razu wychodzi z jakimś rozwiązaniem. A na polskim forum to  "wklej jakiś kod, podaj specyfikację komputera, napisz jakie nosisz skarpetki" a na koniec okazuje się, że taka osoba w ogóle nic nie wie, tylko chciała się napisać, żeby koniecznie wcielić się w rolę eksperta, chociaż tylko marnuje pytającemu czas. Już kilka razy mnie tak zrobiono w bambuko, dziękuję za każdy kolejny.

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 621 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 240 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2016 w HTML i CSS przez niezalogowany
+1 głos
2 odpowiedzi 104 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca w HTML i CSS przez japac Nowicjusz (130 p.)
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

84,756 zapytań

133,559 odpowiedzi

295,985 komentarzy

56,012 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...