• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Egzamin zawodowy

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,018 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Tak Nowicjusz (150 p.)
zmienione kategorie 17 czerwca 2021 przez Arkadiusz Waluk
Dzień dobry , mam nietypowe pytanie.

Jestem uczniem 5 letniego technikum ( nowa podstawa programowa) i wiem tyle że do egzaminu zawodowego muszę przystąpić ,ale czy muszę zdać wszystkie kwalifikacje (inf02,inf03)  aby otrzymać wykształcenie średnie?
Mój nauczyciel tak uważa ale dla mnie jest to totalnie bezsens.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 czerwca 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)

No nie tak, Velta. Jeżeli przez wykształcenie średnie rozumiemy zdanie matury, to nie jest to konieczne do otrzymania świadectwa kwalifikacji zawodowych. Można przystępować do egzaminu zawodowego nawet jak się nie zdało do następnej klasy i nie podchodziło do matury. Matura i egzamin zawodowy to zupełnie dwie różne rzeczy. To stan na dziś, co będzie dalej - nikt tego nie wie.

Cytuję ze strony (egzamin w formule 2019, czyli z interesujących nas w kalifikacjach INF.02, INF.03, INF.04)

- obowiązkowość egzaminu dla uczniów i słuchaczy – nieprzystąpienie do egzaminu skutkuje nieotrzymaniem świadectwa ukończenia danego roku szkolnego lub semestru,

Zatem nauczyciel pytającego nie ma racji - pytający MUSI przystąpić do egzaminu, aby przejść do następnej klasy/ukończyć szkołę, ale wcale nie musi zdać.

PS. Przenieś pytanie do odpowiedniego działu: Egzaminy zawodowe

 

komentarz 20 czerwca 2021 przez Tak Nowicjusz (150 p.)
SzkolnyAdmin wiem że głupie pytanie ale wystraszyłem  kolegę to dotyczy również egzaminów EE08 EE09 ?
komentarz 20 czerwca 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Nie, obowiązkowy jest dla formuły 2019, czyli dla kwalifikacji trzyliterowych (INF).
0 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2021 przez Velta Maniak (51,890 p.)

Nie ma to żadnego wpływu na wykształcenie. Zresztą, jak stoi na witrynie CKE (punkt 10) oraz wg artykułu 11b ustawy o systemie oświaty, to najpierw trzeba w ogóle posiadać wykształcenie średnie, aby uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe technika.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,591 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 369 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 567 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...