• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekt symulacja procesora w C#

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
484 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Zaba096 Początkujący (260 p.)

Witam

Dopiero zaczynam programować więc wielu rzeczy nie wiem.

Mam zrobić symulacje rozkazu mov i xchg procesora intel 8086 w C#. Wzięłam się już za to i zrobiłam interfejs.

Oraz ustawiłam przycisk reset. Teraz chciałam się wziąść za połączenie checkboxów z textboxami. I moje pytanie jest czy taki kod zadziała?

CheckBox checkBox1 = sender as CheckBox;
            if (checkBox1 != null && checkBox1.Checked)
            {
                TextBox textBox4 = checkBox1.Tag as TextBox;
                if (textBox4 != null)
                    textBox4.Focus();
            }

Próbowałam też ustawiać przycisk random ale nie wiem jak przypisać go do textboxów. Taki kod znalazłam na necie. Nie wiem jak mam z niego korzystać żeby zadziałał i pojawiała się losowa liczba w textboxie.

 Random rnd = new Random();
            int poczatek = 1;
            int koniec = 100;
            int wylosowana = rnd.Next(poczatek, koniec);

Byłabym wdzięczna za pomoc.

1
komentarz 16 czerwca 2021 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
edycja 16 czerwca 2021 przez adrian17

Nie za bardzo powiedziałaś, co w ogóle chcesz zrobić, więc trudno odpowiedzieć na pytania :(

Teraz chciałam się wziąść za połączenie checkboxów z textboxami.

W jaki sposób "połączenie"? Co to połączenie ma robić? Ten Tag wygląda rozsądnie, przy założeniu że faktycznie go wcześniej przypięłaś. Natomiast sensowność `sender as CheckBox` zależy w jakim kontekście ten kod jest.

(btw proponuję nazwać ładnie te pola i checkboxy, czemu "textBox163" jak można np "textBoxInputAX")

Taki kod znalazłam na necie. Nie wiem jak mam z niego korzystać żeby zadziałał i pojawiała się losowa liczba w textboxie.

No, ten kod to podstawowe tworzenie liczb losowych. Jak już masz liczbę, pozostaje zamienić ją na stringa (`.ToString()`) i przekazać do pola .Text pola tekstowego.

komentarz 17 czerwca 2021 przez Zaba096 Początkujący (260 p.)
Chciałam żeby po zaznaczeniu np AX i wpisaniu liczby w okienko po lewej stronie i po zaznaczeniu  np BX po prawej stronie w okienku przy BX pojawiła się ta sama liczba co jest w AX
komentarz 17 czerwca 2021 przez Zaba096 Początkujący (260 p.)
Po kliknięciu przycisku MOV
komentarz 17 czerwca 2021 przez Zaba096 Początkujący (260 p.)
Więc myślałam czy by nie zrobić każdy przycisk pod osobną kombinajce np mov axbx i ustawić polecenie na kopiowanie żeby te same cyfry pojawiały się w drugim okienku

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2021 przez Zaba096 Początkujący (260 p.)
Albo chociaż jak skopiować cyfry z jednego textBoxa do drugiego?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,039 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2020 w C# przez SuziVic Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 403 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2018 w C# przez koyoo Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 808 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2017 w C# przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...