• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Virtualenv Python problem z komendą source

Object Storage Arubacloud
0 głosów
218 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2021 w Python przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

Hej, robię program w pythonie w frameworku flask, po użyciu komendy virtualenv env stworzyl mi się folder env w którym jest folder bin, w którym jest skrypt "activate", chcę teraz za pomocą komendy source env/bin/activate odpalić tem skrypt, ale jak to robię, wyświetla mi się coś takiego:

from sourcing file env / bin / activate
source: Error while reading file “env / bin / activate”

Wie ktoś może jak zrobić aby skrypt mi się odpalał ? Jak robiłem podobną rzecz na ubuntu to z tego co pamiętam nie miałem takiego problemu, teraz jestem na Garuda Linux

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 czerwca 2021 przez Nelson89 Dyskutant (7,720 p.)
wybrane 16 czerwca 2021 przez janzw4
 
Najlepsza

Cześć,

z tego co przeczytałem temat może zależeć od powłoki (shell) jaką się używa. Spróbuj użyć polecenia source dla pliku activate z rozszerzeniami tj. csh lub fish, a jak nie to zobacz jakie jeszcze masz pliki activate w env/bin/

https://github.com/pypa/virtualenv/issues/853

https://github.com/pypa/virtualenv/commit/1d1f1de70e822892c92748ef5da150deee6c081e

Pozdrawiam,

Nelson

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 357 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w Python przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 230 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2019 w Python przez gunaterek Bywalec (2,760 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,588 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...