• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Virtualenv Python problem z komendą source

0 głosów
36 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca w Python przez janzw4 Bywalec (2,070 p.)

Hej, robię program w pythonie w frameworku flask, po użyciu komendy virtualenv env stworzyl mi się folder env w którym jest folder bin, w którym jest skrypt "activate", chcę teraz za pomocą komendy source env/bin/activate odpalić tem skrypt, ale jak to robię, wyświetla mi się coś takiego:

from sourcing file env / bin / activate
source: Error while reading file “env / bin / activate”

Wie ktoś może jak zrobić aby skrypt mi się odpalał ? Jak robiłem podobną rzecz na ubuntu to z tego co pamiętam nie miałem takiego problemu, teraz jestem na Garuda Linux

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 czerwca przez Nelson89 Mądrala (5,520 p.)
wybrane 16 czerwca przez janzw4

Najlepsza

Cześć,

z tego co przeczytałem temat może zależeć od powłoki (shell) jaką się używa. Spróbuj użyć polecenia source dla pliku activate z rozszerzeniami tj. csh lub fish, a jak nie to zobacz jakie jeszcze masz pliki activate w env/bin/

https://github.com/pypa/virtualenv/issues/853

https://github.com/pypa/virtualenv/commit/1d1f1de70e822892c92748ef5da150deee6c081e

Pozdrawiam,

Nelson

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 67 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w Python przez bbbbbbbb Użytkownik (960 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 87 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2019 w Python przez gunaterek Bywalec (2,700 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,179 wizyt
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

84,092 zapytań

132,861 odpowiedzi

293,830 komentarzy

55,530 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...