• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie nt. programowania w C++

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
185 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez bazyl8796 Obywatel (1,020 p.)
Cześć,

chciałbym się zacząć uczyć programowania w C++, lecz niestety z uwagi na mocno przestarzały sprzęt nie chce mi działać codeblocks, a wszystkie inne kody piszę na vsc. Stąd też przychodzi mi do głowy pytanie, a mianowicie czy da się jakoś "zasymulować" warunki korzystania z codeblocks w visual studio code? Z tego co widzę to głównym problemem jest tylko ten przycisk, który służy do uruchamiania programu w konsoli...

Pozdrawiam!
komentarz 13 czerwca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
edycja 13 czerwca 2021 przez tkz

Możesz kompilować kod z poziomu konsoli. Ale sam code ma możliwość dodania presetu. Na dolnym pasku, po lewej prawej, domyślnie na windowsie jest Win32. Tam poszukaj.

komentarz 13 czerwca 2021 przez bazyl8796 Obywatel (1,020 p.)

Aha ok, a mam jeszcze takie pytanie, ponieważ jak próbuję otwierać jakiś plik właśnie napisany w c++ (z rozszerzeniem .cpp) to zamiast mi się otwierać konsola, wyskakuje takie okienko (poniżej zdjęcie).

3
komentarz 13 czerwca 2021 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

lecz niestety z uwagi na mocno przestarzały sprzęt nie chce mi działać codeblocks, a wszystkie inne kody piszę na vsc

Niezbyt rozumiem... powiedziałbym że codeblocks jest znacznie lżejszy od vsc.

Aha ok, a mam jeszcze takie pytanie, ponieważ jak próbuję otwierać jakiś plik właśnie napisany w c++ (z rozszerzeniem .cpp) to zamiast mi się otwierać konsola, wyskakuje takie okienko (poniżej zdjęcie).

Bo 1. nie masz przypisanego żadnego programu do rozszerzenia, 2. nie powinna się otworzyć konsola, tylko wybrany przez Ciebie edytor.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 93 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2020 w C i C++ przez Lulex Użytkownik (820 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,129 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 563 wizyt
pytanie zadane 15 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Niepokonana7999 Bywalec (2,250 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...