• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprawdzanie kody

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
325 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w PHP przez grun Początkujący (440 p.)
Witam, Napisałem setki linijek kodu.
Robiłem projekt zarządzania pracownikami do firmy oraz program do fakturowania ( pod daną firmę). Niestety mimo młodego wieku ( 20 lat ) Jestem mało pewny swojego kodu.
Oczywiście wszystko funkcjonuje w 100% lecz... mam pwene wątpliwości. Np. Pisałem strukturalnie, Nie stosowałem zbyt dużej ilości funkcji ( nie widziałem takiej potrzeby) ...

Macie może jakieś stronki które zweryfikowały by ten kod?

 

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
ze swojej strony polecam książkę

"Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty"

Autor: Robert C. Martin

polecam ją szczególnie początkującym, żeby już na początku nabierać dobre nawyki, jednak jak wiadomo nigdy nie jest za późno.

czysty kod pomaga po jakimś czasie przerwy z danym kodem odnaleźć się w nim. Jeżeli chcesz pisać profesjonalne programy to bardzo możliwe, ze kiedyś twój kod będzie musiał edytować ktoś inny,a wtedy porządek jest obowiązkowy.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez kemyyyt Bywalec (2,580 p.)
Ta książka jest bardo dobra ale.... poczatkujacy koder nic z niej nie zrozumie...

Tutaj potrzebne są raczej podstawy jak budować aplikacje.
Najpierw coś o OOP potem o wzorcach...
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez GrzesiekB Gaduła (3,720 p.)
Stronki raczej nie zweryfikują tego... Tutaj testy są potrzebne, najlepiej zewnętrzne, na użytkownikach. Automatyczne testowanie raczej nie ma tutaj zastosowania (ja się nie spotkałem).

Swoje aplikacje testuję niestety sam - wpisuję w formularze dane oderwane od oczekiwanych z tym, że waliduję każde dane wejściowe i operuję na wyjątakch generujących błędy - Ty tego nie zrobisz bo nie masz obiektówki. Każdą operację na aplikacji mam też zlogowaną w bazie danych z backtrace także usuwanie ewetualnych błędów jest łatwiejsze, a w przypadku wystąpienia błędu na produkcji też łatwo jest dojść jakie były dane wejściowe, które spowodowały nieprawidłowe działanie...
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
gdy testujesz sam swoje programy to jest malo efektywne poniewaz duzo ciezej znalezc jakis blad. Najlepiej popros kogos zeby przedestowal ci dany program.

Najlepiej jak ktos ma jakas stycznosc z kodem
komentarz 9 kwietnia 2015 przez GrzesiekB Gaduła (3,720 p.)
Wiem, masz rację. Póki to są rzeczy związane z automatyzacją procesów nie potrzebuję zewnętrznych testów czy testów na innych użytkownikach. Będę je potrzebował nieco później, choć jak do tej pory umiejętności zdobyte wcześniej przy testowaniu wielu aplikacji (nie tylko webowych) tutaj się mocno przydają. Różnica pomiędzy zwykłym programistą a mną jest taka, że im lepiej zrobię kod tym mniej mi będą tyłek zawracali w firmie i robię wszystko, aby wszystkie procesy przebiegały idealnie. Zanim kod wypuszczam na produkcję pracuje na devie równolegle do produkcji - jak dotychczas to się sprawdza.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2019 w PHP przez Patryk Kacprowicz Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2018 w PHP przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 251 wizyt
pytanie zadane 5 września 2017 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...