• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

chłodzenie komputera-rozgałęziacz 4pin

0 głosów
65 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2021 w Sprzęt komputerowy przez anteklego2007 Użytkownik (880 p.)

Witam, posiadam zestaw komputerowy z bardzo słabym chłodzeniem. Karta graficzna podczas grania dochodzi aż do 90'C! Dlatego postanowiłem zakupić parę wentylatorów. (w oko wpadł mi taki mały zestaw Wentylator SilentiumPC Sigma HP 3x 120x120x25 KIT - Części komputerowe, Wentylatory - Allegro.pl). Problem polega na tym że posiadam płytę główną Gigabyte b450m ds3h z tylko jednym portem na wentylatory. Na Allegro wypatrzyłem rozgałęziacz (Gelid rozgałęziacz 3x 4pin PWM 30cm czarny - Części komputerowe, Wentylatory - Allegro.pl) i tutaj mam pytanie, czy jeden 4pin dostarczy wystarczająco dużo prądu do 3, 3pinowych wentylatorów? Boję się o uszkodzenie płyty głównej. Z góry dziękuję za odpowiedź!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2021 przez tkz Nałogowiec (41,420 p.)
Na pewno nie uszkodzisz. Nie weźmiesz więcej prądu, niż będzie wstanie podać płyta. Co do maksymalnej mocy, zależy od płyty. Może będzie w manualu od niej, niekoniecznie w amperach, ale w watach. Łatwo przeliczysz. IMO, mało prawdopodobne byś wyciągnął więcej niż 2 ampery. Osobiście zainteresowałbym się czymś na molex.
komentarz 12 czerwca 2021 przez Oscar Pasjonat (22,170 p.)
Aż taki pewny to nie jestem, kiedyś podłączyłem do płyty uszkodzony wiatrak i po włączeniu poleciał tranzystor na płycie. Na szczęście powszechnie stosowany, więc znalazłem gdzieś inny na wymianę.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 92 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Snapi Początkujący (280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 61 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Grzegorz321 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 273 wizyt

86,486 zapytań

135,242 odpowiedzi

300,489 komentarzy

57,234 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...