• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laravel - automatyczne podbijanie ceny w systemie aukcyjnym

Object Storage Arubacloud
0 głosów
157 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2021 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Cześć, chcę zrobić coś w stylu automaty aukcyjnego - coś takiego funkcjonowało na allegro, nie wiem czy jeszcze jest.

Chodzi o to że ktoś wybiera sobie aukcję automatyczną i ustawia limit powiedzmy na 4000 - oczywiście takich osób może być kilka.

Teraz, jak powinien wyglądać taki system - od strony logicznej - aby osoba która wybrała licytację automatyczną miała pewność, że nikt jej nie przebije - zwłaszcza że takich osób może być kilka.

Jak to powinno wyglądać?

 

Dzięki

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 21 czerwca 2021 przez mi-20
 
Najlepsza
Jako aukcje automatyczną rozumiemy mechanizm jak właśnie obecnie na Allegro (z tego co wiem), czyli że ktoś podaje maksymalną kwotę jaką może dać i system sam licytuje maksymalnie do niej dokładając tylko tyle, ile potrzeba aby przebić poprzednią osobę? Jeśli tak to wydaje mi się, że to tylko kwestia implementacji odpowiedniego sprawdzania kwot w momencie składania każdej oferty, chyba że o czymś nie pomyślałem?

Na przykład mamy tabelę z aukcjami, gdzie są tam o każdej jakieś dane oraz informacja kto obecnie wygrywa i z jaką kwotą. Następnie jest druga tabela z wpisami o deklaracji kwot użytkowników. Załóżmy że kwota początkowa to 100 zł, początkowo nie wygrywa nikt. Pierwsza osoba licytuje na 200. Zapisujesz w tabeli z deklaracjami że użytkownik ten deklaruje 200, a w tabeli z aukcją że aktualna kwota to np. 101 zł (czy tam o ile chcesz żeby przebijało) i że obecnie wygrywa ta osoba. Następnie przychodzi drugi, deklaruje 150. Zapisujesz w tabeli z deklaracjami, sprawdzasz co tam jeszcze jest - okazuje się, że dla tej aukcji jest oferta na 200 od pierwszego, a więc ten licytujący jest od razu przelicytowany. Można mu to pokazać, ustawić aktualną kwotę na np. 151, zwycięzca się nie zmienia. Przychodzi kolejny ktoś, licytuje na 210. Zapisujesz deklaracje, sprawdzasz pozostałe, patrzysz że najwyższa to była 200 - w takim razie zmieniasz aktualnie wygrywającego na tą osobę oraz aktualną wartość na 201 zł. I tak dalej.
komentarz 21 czerwca 2021 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Dzięki. A jeszcze taki małe pytanie. Jak zakończyć aukcję kiedy upłynie termin do którego dana aukcja trwa? Zrobić odliczanie w js i kiedy będzie równe zero endpoint do backend który zakończy aukcję?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 70 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2020 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 168 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2019 w PHP przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 444 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2023 w PHP przez Ambroz Obywatel (1,840 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...