• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Excel Pozycjonowanie

+1 głos
50 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca w Systemy operacyjne, programy przez Kinek28 Nowicjusz (130 p.)
Witam. Prowadzę w excelu wyniki zawodów sportowych. Chciałbym pozycjonować wyniki w zależności od uzyskanych rezultatów. Używam w tej chwili funkcji =POZYCJA(AG39;AG39:AG77) tylko że ona oddaje mi wynik taki sam w przypadku takich samych wartości a chciałbym aby wygrywała ta osoba która jako pierwszy uzyskała wynik.

Np. uzyskane wyniki w takiej kolejności

1 zawodnik     80kg

2 zawodnik     82kg

3 zawodnik     77kg

4 zawodnik     82kg

5 zawodnik      80kg

To miejsca powinny być 2, 4, 1, 5, 3.

Myślę, że funkcja If powinna odejmować 0,01 od wartości która już istnieje ale nie wiem jak to zrobić.

Pozdrawiam.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 dni temu przez PrzemekM Obywatel (1,640 p.)
Wydaje mi się że funkcja POZYCJA jako drugi argument nie przyjmuje innych wartości niż zakres komórek. Próbowałem tam wstawiać tablicę lub listę i za każdym razem był błąd argumentu. Dlatego jedynym wyjściem jest chyba utworzenie sobie ukrytej kolumny, w której do ciężaru dodamy np. 0,001 zwiększając tą wartość w każdym kolejnym wierszu. Czyli dla zawodnika 2 - 0,002, 3 - 0,003 itd. I na podstawie tych zmodyfikowanych wartości dopiero ustalać pozycję.
0 głosów
odpowiedź 6 dni temu przez .::VBService::. VIP (104,540 p.)

Może spróbuj użyć sortowania: How To Sort A Column But Keep Intact Rows In Excel?

0 głosów
odpowiedź 5 dni temu przez areklipno Dyskutant (8,460 p.)
Jest w Excelu taka funkcja jak:

POZYCJA.NAJW

Jeśli będziesz miał dane ułożone wg kolejności uzyskanego rezultatu rozwiąże to Twój problem. Argumenty funkcji są ułożone tak samo jak w funkcji POZYCJA.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 256 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Kamil Jarzyna Użytkownik (940 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 55 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia w HTML i CSS przez Else Stary wyjadacz (12,280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 74 wizyt
pytanie zadane 11 września 2020 w Sieci komputerowe, internet przez anonymousProgrammer Początkujący (350 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

83,606 zapytań

132,261 odpowiedzi

291,761 komentarzy

55,206 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...