• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Materiały do nauki - Blockchain od strony developerskiej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
180 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2021 w Offtop przez Zabijaka2002 Nowicjusz (200 p.)
edycja 8 czerwca 2021 przez Zabijaka2002
Witam wszystkich,

jestem świeżo po LO i mam całe wakacje przed sobą. Postanowiłem wgłębić się w tematykę blockchain i zrozumieć ją w całości od strony technicznej aby potem być w stanie np. oceniać potencjał różnych projektów. Do tej pory oglądałem różne animacje oraz czytałem wyjaśnienia dla laików, które tak na prawdę nie dają dużo, a jedynie sam zarys idei.

Przeczytałem też wyjaśnienie działanie samego BTC z oficjalniej strony ( https://bitcoin.org/files/bitcoin-paper/bitcoin_pl.pdf ), jednak nie rozumiem go do końca.

Czy byłby ktoś w stanie podać parę dobrych i w miarę przystępnych źródeł do nauki? Może macie jakieś  spostrzeżenia apropos wgłębiania się w tę tematykę?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
komentarz 8 czerwca 2021 przez Zabijaka2002 Nowicjusz (200 p.)
Dzięki! Nie miałem pojęcia, że taki istnieje :))
komentarz 9 czerwca 2021 przez Zabijaka2002 Nowicjusz (200 p.)
Przeczytałem cały ze zrozumieniem ale to za mało. Jest parę aspektów, których nie wyjaśnili np. jak odbywa się potwierdzanie danych poprzez proof-of-work itd. Jest powiedziane, że takie coś istnieje i jest praktykowane, ale nie wiadomo w jaki sposób ;(
komentarz 9 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
poszukaj tutaj, nawet tanie są kursy - jeśli nie darmowe, bo wydanie 30 zł czy 50 zł to jak kupno piwa https://www.udemy.com/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 122 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 193 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2017 w Nasze projekty przez leemish Użytkownik (780 p.)
+3 głosów
0 odpowiedzi 966 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez Ewa_PC Nowicjusz (150 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...