• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed [VScode] PHP Live Server

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,796 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
zamknięte 6 czerwca 2021 przez Marak123

Witam smiley

Przychodzę z takim małym pytanie odnośnie tworzenia skryptów php a dokładnie chodzi o odpalenie ich na żywo w przeglądarce.

Chcę odpalić plik php w przeglądarce tak jak da się to za pomocą rozszerzenia live serwer odpalić plik html i nasuwa mi się takie pytanie czy prosto z vs code da się odpalić to czy trzeba mieć jakiś zewnętrzny serwer np. xamp czy jakiegoś linuxa.

Bo znalazłem w Internecie to rozszerzenie do przeglądarki "live server extension web" i on chyba działa tak że po edycji pliku w vs code to rozszerzenie live serwer w vs code przesyła informacje do tego "live server extension web" na przeglądarce a ten przesyła informacje do serwera na którym jest postawiony serwer apache z obsługą php, dobrze mówię czy się mylę?? Bo czytałem coś takiego

https://stackoverflow.com/questions/60678203/is-it-possible-to-use-live-server-for-php-with-autoreload-on-save 

jest tam właśnie mowa od tym jak to skonfigurować i właśnie tak skonfigurowałem sprawdziłem też porty w vs code czy się zgadzają z tymi co ustawiłem i wszystko jest git ale gdy próbuje otworzyć plik php w przeglądarce po przez kliknięcie tego  "PHP Server: Open file in browser" w vs code to wyskakuje mi komunikat ze "Server is not runing".

Nie wiem czemu, wie ktoś może dlaczego może się tak dziać??

komentarz zamknięcia: Dzięki za pomoc

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 czerwca 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
wybrane 6 czerwca 2021 przez Marak123
 
Najlepsza

Kod PHP możesz pisać na każdym komputerze, na jakimkolwiek systemie, ale te systemy nie rozumieją PHP, bo nie mają dla niego wbudowanego wsparcia, więc jeśli napiszesz jakikolwiek kod w PHP -  Twój komputer go nie zrozumie.

Rozwiązaniem tego problemu jest zainstalowanie XAMPP lub LAMPP lub WAMPP, osobiście polecam korzystać z tego pierwszego, bo ma największe community (a co za tym idzie łatwiej wygooglować sobie jakieś błędy, na które w przyszłości natrafisz). Poradnik z instalacją podsyłam tutaj.

 

czy prosto z vs code da się odpalić to czy trzeba mieć jakiś zewnętrzny serwer

Da się prosto z VSCode, cały tutorial jak to zrobić masz w linku, który podesłałeś:

  1. Install PHP Server and Live Server from VS Code market place.
  2. Create a PHP file, example index.php and place it in any sub-directory(say, demo) under /var/www/html/, like /var/www/html/demo/
  3. Install the live server extension in the chrome browser and edit like this.

 

 

komentarz 6 czerwca 2021 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
Odnośnie tego drugiego punktu to właśnie nie wiem gdzie ten folder ma się znajdować. bo wiem ze taki istnieje na linux przy instalacji apache2 ale na win gdzie ja mam go zrobić w przestrzeni roboczej którą mam otwartą w vs code czy gdzie???
1
komentarz 6 czerwca 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Jeśli masz zainstalowany XAMPP to powinieneś mieć stworzony folder htdocs, u mnie leży on pod C:/xampp/htdocs/. W nim tworzysz katalog o nazwie strony, np C:/xampp/htdocs/MojePortfolio/ i w nim umieszczasz pliki strony.
komentarz 6 czerwca 2021 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

no ok ale mi nie chodzi o Xamppa tylko o tą instrukcję co jest na tym linku

Create a PHP file, example index.php and place it in any sub-directory(say, demo) under /var/www/html/, like /var/www/html/demo/

gdzie ten folder ma być??

Bo jak używać XAMPPA to ja wiem bo już używałem ale chcę zrobić to w vs code zeby nie używać XAMPP

1
komentarz 6 czerwca 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)

/var/www/html/ to domyślna struktura katalogów dla strony www na serwerze linuxowym.

Nie ma znaczenia gdzie umieścisz pliki swojej strony. Wystarczy otworzyć ten katalog na VSCode i przy odpowiednich rozszerzeniach edytora + integracji edytora z zainstalowanym interpreterem php powinno działać. Co nie zmienia faktu, że przy korzystaniu z xampp pracy jest mniej przy tym.

komentarz 6 czerwca 2021 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
Aha ok to dzięki za pomoc chyba rzeczywiście skorzystam po prostu z XAMPPA
1
komentarz 6 czerwca 2021 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

@CubeStorm, No i zrobiłem w XAMPP i działa normalnie z odświeżaniem nawet

Dzięki jeszcze raz. smileyyes

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 724 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 374 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2020 w PHP przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 53 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...