• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór uczelni w Łodzi (politechnika czy uniwersytet)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
794 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pereq Nowicjusz (150 p.)
Witam jestem tegorocznym maturzystą i planuję studiować w Łodzi. Oczywiście informatykę lub informatykę stosowaną. Którą uczelnie wybrać Politechnikę Łódzką czy Uniwersytecie, na jakim wydziale. Przyda się też jakieś uzasadnienie. I oczywiście czy w ogóle mam szanse się dostać z wynikami
-Matematyka podstawa 95-100%
-Matematyka rozszerzenie 80-90%
-Informatyka rozszerzenie 30-40%
-Angielski podstawa 75-85%
-Polski podstawa 30%
1
komentarz 6 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
skorzystaj z wyszukiwarki lub zadawaj konkretne pytania, bo nikt tutaj z fusów nie wróży, czy się dostaniesz czy nie.
komentarz 6 czerwca 2021 przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)
To nie istotnie co wybierzesz, jest mnóstwo programistów bez szkoły. Tylko od Ciebie zależy jak potoczy się twoja kariera a uczelnia jest jest żadnym gwarantem. Przecież (nie daj Boże) może się zdarzyć tak że sobie nie poradzisz już w pierwszym semestrze i co z tego. Nadal możesz być świetnym programistą. wybierz szkołę według własnych preferencji
1
komentarz 7 czerwca 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
To ma znaczenie co wybierze, bo może się zdarzyć, że i sobie poradzi, i akurat będzie w prcy robił to co zaczął robić na studiach. Ziomek nie napisał że chce jakichś gwarancji. Przecież każdy rozsądny człowiek wie że studia niczego nie gwarantują, ale nadal są osoby jak Pan które uważają, że posiadają jakąś wiedzę tajemną posiadaną przez 100 osób na kuli ziemskiej gdy piszą rzeczy typu "studia nic nie dajo, ucz sie sam". Klasykiem jest też dodawania Gatesa i Zuckerbega jako przykładów (na szczęście Pan tego nie zrobił), mimo że są oni osobami którzy odnieśli sukces MIMO braku studiów a nie DZIĘKI brakowi stuidów!

A nawet jeśli akurat jemu wiedza studiów się super bardzo nie przyda, to lepiej się pouczyć ciekawszych rzeczy niz byle czego. Odległość od mieszkania czy atmosfera też mają znaczenie.
1
komentarz 7 czerwca 2021 przez Pereq Nowicjusz (150 p.)
Też tak myślę moim zdaniem studia nie są straconym czasem i mimo tego że pracodawcy już o wiele mniej zwracają uwagę na wykształcenie to dalej są tacy którzy przywiązują do tego mocną uwagę. Poza tym studia to też okres gdzie można jechać na praktyki za granicę itp. A co do Panów bez studiów których wymieniłeś to oboje początkowo studiowali na Harvardzie, z tego co wiem, a rzucili je dlatego bo mieli już dobrze działające biznesy i na studia zwyczajnie nie było czasu.
komentarz 7 czerwca 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Sama prawda. Dodam też, że jako student masz też darmowy dostęp do wielu książek czy środowisk programistycznych firmy JetBrains albo pakietu Microsoft Office oraz masz styczność z wieloma (nie)przypadkowymi osobami i nawet jeśli czegoś fajnego nie bedziesz mieć na studiach to możesz od kogoś się przypadkowo dowiedzieć o czymś fajnym dzięki czemu sam będziesz mogl sie tym zainteresować.
1
komentarz 7 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Dodam też, że jako student masz też darmowy dostęp do wielu książek czy środowisk programistycznych firmy JetBrains albo pakietu Microsoft Office

bez statusu studenta, też te same licencje możesz zdobyć wypełniając odpowiednie ankiety jako "własna działalność twórcza- rozwój " i tą samą licencje i warunki uzyskać do użytku własnego 

komentarz 14 czerwca 2021 przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)

@J0ker, o co Ci chodzi? Wytłumacz mi bo nie rozumiem

ale nadal są osoby jak Pan które uważają, że posiadają jakąś wiedzę tajemną posiadaną przez 100 osób na kuli ziemskiej gdy piszą rzeczy typu "studia nic nie dajo, ucz sie sam"

nic takiego nie napisałem, poza tym sam studiuje i wiem z doświadczenia że w dzisiejszych czasach jest tak dużo możliwości że studia naprawdę przestały być jakim kluczowym czynnikiem. Wszystkim życzę samych sukcesów ale patrzę na świat z odrobiną dystansu i nigdy nie uważałem że trzeba mieć skończoną szkołę lub wyższe wykształcenie żeby być człowiekiem mądrym, inteligentnym i świetnie wykonywać swój zawód. Tobie kolego proponuje poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem i prace nad własnym ego bo chyba jest jakieś niedowartościowane

komentarz 14 czerwca 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Niech Pan przeczyta to co Pan napisał a potem proszę przeczytać pytanie pytającego.

Pan sugeruje tej osobie żeby nie szanowała swojego czasu. Ziomek nawet nie napisał, że chce być programistą (przecież to nie jedyny zawód do którego przygotowują studia informatyczne), a Pan napisał "przecież jest wielu programistów bez szkoły" - czy to ja mam problem z czytaniem ze zrozumieniem? Nie jest też dobre myślenie, że nieważne co się wybierze, bo to brak szacunku do własnego czasu, który w okolicach 20 roku życia jest bezcenny.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
Kiedyś rozmawiałem z kolegą z Łodzi zapisał się na uniwersytet zaocznie na informatykę, i mówił ze jest tak żenujący niski poziom, robi się jakieś bzdety np. brak komputerów wszystko na kartce ze po semestrze zrezygnował i uczył dalej się sam z Internetu.
komentarz 7 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Spodziewam się, że nie tylko tam ... przerobiłem 2 uczelnie w Krakowie UJ- informatyke stosowaną i AGH informatykę, na AGH fajniejszy poziom, ale dalej niestety to dno- tzn informatyka, jak informatyka ale z programowaniem to raczej :D się nie widzieli
komentarz 8 czerwca 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
programowanie dopiero wchodzi do systemu edukacji (technik programista). Ja byłem na WSB w DG i mi się podobało poziom niezły dałyby 7/10. Owszem niektóre przedmioty tylko na kartce takie jak Matematyka dyskretna czy Algorytmika czy nawet programowanie w C# były kartkówki. Ale reszta przy komach i mocno trzeba było się wgryzać. Fakt faktem nie ukończyłem tej szkoły, ale mi się podoba podjście do studenta i organizacja zajęć.

Wracajac do programowania, na studiach informatycznych są tylko zalążki języków programowania, wszystkiego trzeba się nauczyć samemu  najlepiej mieć mentora, który pokieruje ścieżką kariery (dlatego praca jako junior middle senior nie jest tak glupia)
komentarz 9 czerwca 2021 przez Pereq Nowicjusz (150 p.)

@pvalue, a wiesz może na którym wydziale? I w którym to było roku?

komentarz 9 czerwca 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
nie mam pojecia to byla luźna rozmowa na irc. W każdym razie ludzie dzielą się na tych bez studiów i ze studiami. Większości firm IT wymaga studiów, natomiast panowie bez "wyksztalcenia" najczęściej zakładają firmy jednoosobowe. Więcej nie pisze bo dużo trolli mowi ze piorę mozg młodym gniewnym żeby się nie uczyli na uczelniach.
komentarz 10 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Większości firm IT wymaga studiów,

źródło? Bo jakoś po za GOOGLE i tego typu firmami tylko na stanowiska architektoniczne z zakresu programowania czy "menager" to raczej się nie spotkałem :) i nie widzę ani na fuluffie ani na linked in nawet w top top ofertach :)  

komentarz 24 czerwca 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
moje dane co do wyksztalcenia pochodzą z serwisu infopraca ale sprzed kliku lat gdzie inż był ważniejszy od mgr, wiem ze teraz liczą się umiejętności nie koniecznie studia, patrząc na ogłoszenia firm rekrutacyjnych

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 343 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,033 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 10,273 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...