• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dwie karty sieciowe

Object Storage Arubacloud
0 głosów
777 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
Dzień dobry mam dwie karty sieciowe.
Na jednej IP 10.0.0.3 na drugiej 10.0.2.3
Do pierwszej (10.0.0.3) jest podłączony router (10.0.0.1), do drugiej (10.0.2.3) jest podłączony switch (10.0.0.2) czy da się zrobić tak, aby karta sieciowa 10.0.2.3 łączyła się z tym switchem.

Jest to zadanie tak jakby, egzaminacyjne, gdzie muszę spingować router i switch. Router pinguje, ale switcha nie, wiem, że to przez to, że mam inne IP, ale czy nie da się jakoś ustawić, aby sygnał leciał z tej karty sieciowej, co należy do tej samej sieci?
Pozdrawiam serdecznie :)
komentarz 5 czerwca 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,310 p.)
Możesz ustawić bridge pomiędzy kartami sieciowymi, wtedy obie będą miały ten sam LAN.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2021 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)

Przynależność do sieci określa adres IP oraz maska podsieci, fizyczne podłączenie ma już dużo mniejsze znaczenie. W Twoim wypadku switch powinien być w sieci 10.0.2.x.

Dlaczego masz tak wszystko spięte? 

Tu masz artykuł, jaka jest różnica między switchem i router, do czego służą jedne i drugie oraz które urządzenie odpowiada za przekazywanie pakietów pomiędzy różnymi podsieciami.

https://innasiec.pl/jaka-jest-roznica-miedzy-switchem-i-routerem/

komentarz 6 czerwca 2021 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
Pan od zawodowych dał nam takie zadanie do przećwiczenia, dlatego tak podpiąłem. Właśnie też się zdziwiłem, bo te urządzenia są w innej sieci. Myślałem, że może jak są dwie karty sieciowe, to jedna jakoś przejmie sygnał czy coś.
komentarz 7 czerwca 2021 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Teoretycznie da się tak, zrobić. Switch powinien podpinać kartę z IP 10.0.2.x na porcie accesowym i przekazywać ją do routera. W takim wypadku masz dwie bramy domyslne na routerze i tam odbywa się routing pomiedzy obiema sieciami.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 556 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,218 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 416 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...