• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Premium Mobile - czy warto mieć tam abonament?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
475 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2021 w Urządzenia mobilne przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Witam.

Kilka dni temu zadzwoniła do mnie jakaś Pani z firmy DKM sp. z o.o. i zapytała sie mnie czy jestem zainteresowany wykupieniem abonamentu u operatora telefonii komórkowej - Premium Mobile.

Tu jest ta strona:

https://premiummobile.pl/

Zaproponowała mi najtańszy abonament za 16,70 zł + 3 GB internetu w telefonie albo ewentualnie troche droższy abonament za 19,90 zł + 10 GB internetu w telefonie. Przy tych obu abonamentach podane jest info, że jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 29 zł.

Aktualnie korzystam ze smartfona na kartę i chciałbym w końcu przejść na abonament, aby mieć więcej pożytku z telefonu i ponosić mniejsze koszty.

Mam 3 pytania:

1. Jeżeli tylko czasami korzystam z messengera na facebooku albo piszę na whatsappie oraz czasami używam nawigacji GPS w smartfonie gdy jadę rowerem, to czy wystarczy mi ten najtańszy abonament za 16,70 zł ?

2. Czy warto wykupić abonament w tym Premium Mobile ?

3. Czy będę musiał ponieść jednorazową opłatę aktywacyjną w kwocie 29 zł ?

Pani nic mi nie wspomniała o tej dodatkowej opłacie aktywacyjnej.

 

Będę bardzo wdzięczny za udzielenie dobrej rady.

komentarz 3 czerwca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Wychodzi drogo. To w Orange jest 2x taniej. Za 10zł masz 5gb za darmo po doładowaniu. Ogólnie operator to jakiś naciągacz chyba?
komentarz 3 czerwca 2021 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Mam nr telefonu w Orange. Kilka miesięcy temu (chyba w styczniu) poszedłem do salonu Orange, aby dowiedzieć sie ile u nich wynosi najtańszy abonament i powiedzieli mi, że 45 zł. Bez przesady, ale 45 zł + kilka GB internetu to drogo.

Po doładowaniu na kartę za 10 zł jest 5 GB ?

Nie rozumiem.

Nie mam pojęcia czy ten operator Premium Mobile - to jacyś naciągacze...

Dlatego chciałem sie dowiedzieć czy ktokolwiek z Was miał albo ma do czynienia z tym operatorem...
komentarz 4 czerwca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Zależy czy dużo dzwonisz i smsujesz do innych sieci. Jeżeli nie-to oferty na kartę przeważnie wypadają lepiej. W Orange po każdym doładowaniu(telefon na kartę) otrzymujesz bonus Gb. Np. Po doładowaniu 10zł-5Gb. Przy czym jeżeli zostanie Ci kwota na koncie(czyli 10zł lub nawet 5zł możesz dokupić pakiet Gb. I tak kupuję doładowania za 10 zł i mam łącznie  około 12Gb za 10zl. Dodatkowo Orange to jeden z najdroższych operatorów, więc w Plusie czy Play może być taniej.
komentarz 4 czerwca 2021 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Dzwonię i smsuje tylko od czasu do czasu - w ważnych sprawach. Doładowywanie konta w Orange zaczęło mnie już denerwować. Rozmowy i smsy do innych sieci są dość drogie w Orange - masz rację. Zdecydowałem sie zrezygnować z Orange na kartę i w przyszłym tygodniu wykupię abonament w tym Premium Mobile za 19,90 zł + 10 GB internetu w telefonie. Uważam, że to będzie lepsze rozwiązanie.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 czerwca 2021 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Osobiście uważam, że posiadam lepszą ofertę w Orange (co prawda na kartę) ale to moje prywatne zdanie (25 zł z kilkoma usługami co daje mi 20GB na miesiąc + kilka okazjonalnych dodatków za darmo, które pozwoliły mi kilkakrotnie na uzbieranie aż 1TB internetu).

Odpowiadając jednak na pytania:

1. Prawdopodobnie tak, jednak uważam, że powinieneś sprawdzić miesięczne zużycie internetu (Twój telefon na pewno ma taką funkcję) i na tej podstawie zadecydować.

2. Jak już wspomniałem, nie jestem przekonany, chociaż mam niewielkie doświadczenie. Myślę, że "nie jest powalająca". Nawet ta w Orange mimo, że pewnie znajdzie się lepsza, w przeliczeniu na GB/zł jest lepsza od tej podanej przez Ciebie.

3. Zdecydowanie. Nic Ci o tym nie powiedziano, ponieważ to zepsułoby całe wrażenie, a właśnie za to wrażenie jej płacą...

Podobne pytania

+2 głosów
17 odpowiedzi 9,801 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2015 w Offtop przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 190 wizyt
pytanie zadane 4 września 2023 w Urządzenia mobilne przez tubylec01 Obywatel (1,260 p.)
+6 głosów
4 odpowiedzi 922 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2023 w Urządzenia mobilne przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...