• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python vs NodeJs vs Java

Object Storage Arubacloud
0 głosów
513 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2021 w Offtop przez Kejczpek Nowicjusz (120 p.)
Chciałbym zostac beckend Developerem i zastanawiam się nad wyborem pythona NodeJs lub Java. Czytałem wiele opinii na ten temat, ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie. Który z tych języków byłby lepszym wyborem do stworzenia beckendu do aplikacji generującej plany treningowe lub rezerwacji hoteli. Są to przykłady ale one głównie mnie zastanawiają.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

Ale to jest tak jakbyś chciał i pytał, chcę zostać tłumaczem ale nie wiem czy : angielskiego, rosyjskiego, albo niemieckiego? 
TO są języki, narzędzia, znajdz ten swój i po prostu się w nim rozwijaj. Ja jestem java developerem od 5 lat, a nie raz pracowałem z Node.js w projektach, pyhtona kod- dokumentacje też musiałem czytać, czy po prostu wiedzieć co się dzieje w danych instrukcjach, więc wiesz tu nie ma sztywnej reguły. 
Odp. sobie na pytanie co chcesz robic, co chcesz tworzyc i dobierz do tego narzędzia 

Czytałem wiele opinii na ten temat, ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie

bo takiej odpowiedzi jak widzisz nie ma, jest ona niejednoznaczna i brzmi " to zależy" .
Do twojej aplikacji, trzeba przeanalizować co masz w warstwie Klienta, na froncie, jaka to jest baza danych czy NOSQL- wtedy myślę że bardziej Node.js, czy chcesz celować w architekturę KLIENT-SERVER mocno podzieloną wtedy mozesz UI- wystawić w czym chcesz, a server mieć po stronie javy np. z MYSQL  . Kurcze wyborów tyle co smaków lodów 

komentarz 3 czerwca 2021 przez ITshnyk Obywatel (1,800 p.)

TO są języki, narzędzia, znajdz ten swój i po prostu się w nim rozwijaj.

To NodeJs to jakiś nowy język programowania? Ciekawe, myląca nazwa.

komentarz 3 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
widzisz, masło maślane :)  autorowi chodzi o Javascript z pomocą node.js zacznij myśleć szerzej niż widzieć tylko "nazwe" i czytaj ze zrozumieniem, bo ująłem to jako narzędzia :)
0 głosów
odpowiedź 3 czerwca 2021 przez niezalogowany

Pytanie brzmi na czym oparty jest front-end?

Jeśli JavaScript to srodowisko Node.js wydaje się naturalnym wyborem ...

Jeśli Django, Flask to raczej Python...

https://medium.com/javarevisited/10-best-frontend-and-backend-frameworks-for-java-python-ruby-and-javascript-developers-cce3c951787a

Miłego Czytaniasmiley ,wybór nie należy do łatwych

możliwości jest bardzo wiele ...wink

Pozdrawiam Serdecznie

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 1,041 wizyt
pytanie zadane 10 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez TaskerPEW Użytkownik (510 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 83 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2023 w Inne języki przez Bazzam Użytkownik (810 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 159 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...