• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP instrukcja echo

0 głosów
733 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2021 w PHP przez Doge Gaduła (3,420 p.)

Witam, mam następujący kod:

index.php

<!DOCTYPE HTML>
<html lang="pl">
<head>
	<meta charset="utf-8">
	<title>Piekarnia</title>
</head>
<body>
	<h1>Zamówienia online</h1>
	<form action="order.php" method="post">
		Ile pączków (0.99PLN/szt):
		<input type="number" name="paczki" />
		</br>
		Ile grzebieni (1.29PLN/szt):
		<input type="number" name="grzebienie" />
		</br>
		<input type="submit" value="Wyślij zamówienie" />
	</form>
</body>
</html>

order.php

<!DOCTYPE HTML>
<html lang="pl">
<head>
	<meta charset="utf-8">
	<title>Podsumowanie zamówienia</title>
</head>
<body>
<?php
	$paczki = $_POST['paczki'];
	$grzebienie = $_POST['grzebienie'];
	
	echo "$paczki $grzebienie";
	echo "Tego nie wyświetla";
	echo "<h2> To wyświetla </h2>"; 
?>
</body>
</html>

Problem jest w tym, że w order.php nie wyświetla ani pierwszego echo, ani drugiego. Wyświetla dopiero trzecie, lecz również nie w takiej formie, jakiej bym chciał, gdyż otrzymuję w przeglądarce:

To wyświetla "; ?> 

Gdzie leży problem?

Dodam też, że nawet po pobraniu paczki z filmu pana Zelenta nieprawidłowo jest to wyświetlane.

1
komentarz 31 maja 2021 przez VBService Ekspert (256,580 p.)

Sprawdź czy dane z formularza "przychodzą prawidłowe"  wink, np. tak:

order.php

<!DOCTYPE HTML>
<html lang="pl">
<head>
    <meta charset="utf-8">
    <title>Podsumowanie zamówienia</title>
</head>
<body>
<?php
    var_dump($_POST);
    /*
    $paczki = $_POST['paczki'];
    $grzebienie = $_POST['grzebienie'];
     
    echo "$paczki $grzebienie";
    echo "Tego nie wyświetla";

    */
    echo "<h2> To wyświetla </h2>"; 
?>
</body>
</html>

 

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 31 maja 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (291,530 p.)
wybrane 31 maja 2021 przez Doge
 
Najlepsza
A jak to uruchamiasz, jak sprawdzasz? Otwierasz plik w przeglądarce normalnie poprzez kliknięcie na niego? Albo inaczej: masz w przeglądarce file:// i ścieżkę na dysku czy jakiś inny adres? Bo brzmi jakbyś źle otwierał plik lub interpreter nie wykonywał kodu.

Powinieneś to uruchamiać przez jakiś serwer i interpreter PHP, w kursie MZ pokazywał to na podstawie XAMPPa. Trzeba pobrać, zainstalować pakiet, umieścić kod w odpowiednim miejscu i wejść przez adres http://localhost.
1
komentarz 31 maja 2021 przez Doge Gaduła (3,420 p.)
Dziękuję bardzo, zapomniałem właśnie wrzucić folder ze stroną do xamppa i uruchomić przez localhost.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 430 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2017 w PHP przez Amiga4ever Użytkownik (570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 485 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2019 w PHP przez Moras Obywatel (1,620 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 465 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w PHP przez DinapeS Początkujący (340 p.)

93,742 zapytań

142,680 odpowiedzi

323,299 komentarzy

63,329 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...