• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wrócić do programowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
558 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
Cześć,

ostatni raz pisałem linijki kodu 2 lata temu, porzuciłem programowanie i teraz chciałbym wrócić z powrotem. Pogramowałem PHP i dobrze mi szło umiałem już napisać API przy użyciu Symfony i powoli wdrążalem się w testy jednostkowe, teraz w sumie nie wiem nawet od czego zacząć powrót to programowania, coś tam niby jeszcze pamiętam ale nie do końca. Od czego mam zacząć ?
komentarz 29 maja 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

Od czego mam zacząć ?

To zależy co chcesz robić

komentarz 30 maja 2021 przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
Myślałem żeby wrócić do PHP ale mam też z tyłu głowy żeby zacząć od nowa od nowego języka

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 29 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Tez pojawia się pytanie czemu przestałeś, czy po prostu " znudziło Ci się to", czy nie sprawiało Ci frajdy. Generalnie wrócił bym do podstaw- które szybko opanujesz i wrócisz do tamtego poziomu rozwijając się dalej.
Pytanie sobie tylko zadaj, czy aby na pewno chcesz? Bo jesli na dłuższą mete wiesz, że programowanie po prostu nie jest dla Ciebie "fajne" czy nie sprawia Ci przyjemności, to nie ważne jakbyś dlugo sie oszukiwał w tym nie wytrwasz i czy nie lepiej nie tracic czasu
komentarz 30 maja 2021 przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
Programowanie sprawiało mi bardzo dużo frajdy, rzuciłem programowanie bo powodu braku braku zrozumienia pewnych rzeczy i braku jakiś tutoriali które by mnie naprowadziły
komentarz 30 maja 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
I tu jest problem. W pracy programisty (i nie tylko tej) wielokrotnie spotkasz się z faktem, że czegoś nie rozumiesz. Wtedy należy poszukać odpowiedzi na dręczące pytania (tutoriale są, tylko trzeba je znaleźć, zacznij od oficjalnej dokumentacji). Nikt nic ci na tacy nie podsunie, to nie szkoła... (taka rzeczywistość, że "bombelkowi" się wszystko należy).
1
komentarz 30 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
dodał bym najważniejszą kwestie jeszcze
PROGRAMOWANIE - to nie jest pisanie  sobie w danym języku i perfekcyjne jego wykorzystanie, tak naprawdę to umiejętność ROZWIĄZYWANIA PROBLEMOW LOGICZNYCH, BIZNESOWYCH z użyciem narzędzi jakim jest jezyk itd  i kazdy programista nawet po wielu latach nie raz zagląda w trakcie pracy do internetu "jak cos jest zrobione w danym języku mam na myśli pewne funkcje, sposoby, algorytmy" bo tego nie sposób spamiętać
+1 głos
odpowiedź 30 maja 2021 przez niezalogowany

Zacznij od odświeżenia wiedzy, a skoro już programowałeś i dobrze Ci szło, przejdź zatem do fazy => swoje projekty i zacznij działać. Planuj i buduj, pisz kodwinkyes

Powodzenia

Podobne pytania

+5 głosów
3 odpowiedzi 1,395 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 316 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2022 w C# przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 1,076 wizyt

92,551 zapytań

141,396 odpowiedzi

319,527 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...