• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Taka cena za stworzenie strony?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
964 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2015 w Offtop przez olsześ Gaduła (3,080 p.)

Pośredniczę między zleceniodawcą, a freelancerem któremu zaproponowałem wykonanie strony internetowej dla drukarni. Strona ma posiadać system sklepowy z kontami klientów. Zleceniodawca nie ma za wiele wymagań, ma być profesjonalna, o jasnej kolorystyce + to co dodałem w 2 zdaniu. Wzorem strony jest chroma.pl.
Freelancer wycenił stworzenie jej na 5 tyś zł, pisząc "(...)koszt czegoś takiego to jest to około 8-10 tysięcy. freelancerzy robią coś takiego w przedziale około 5-7 tys.(...)  propo tych cen, niestety nie są wzięte z kosmosu. to są ceny rynkowe(...)"

Zgadzacie sie z ceną przez niego podaną?
Czy  uważacie, że powinna być ona niższa?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Za taką stronę spokojnie można brać 10 tys przy dużym doświadczeniu. Myślę, że 5 tyś to stosunkowo niska cena :) Tak na marginesie, nienawidzę jak klient mówi coś w stylu "Ta strona wygląda fajnie, coś podobnego da radę zrobić?". Krew mnie zalewa bo oryginalności NULL ;)
komentarz 26 sierpnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)

No niestety tak jest ze sporą częścia klientów smiley

+1 głos
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
System sklepowy to faktycznie 5k w górę.
komentarz 26 sierpnia 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
I tak pewnie użyją gotowca rozbudowanego o jakiś moduł :V
komentarz 26 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
To już inna rzecz ;)
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez Adii Użytkownik (960 p.)
Niekoniecznie... jedna firma robi sklepy już od 1500 zł/netto. Biorą tyle bo mogą.
komentarz 28 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Nie mam dowodów, ale mam zdrowy rozsądek i nie jestem niewolnikiem, który zgadza się pracować za głodową stawkę tylko dlatego, że ktoś jest skończonym kretynem i to robi. Jak chce zawsze robić za murzyńskie stawki, to niech to robi. Ale niech przez to inni nie mają problemów, bo społeczeństwo jest głupie i widzi tylko cenę. Kapitalizm działać może tylko jeśli społeczeństwo jest mądre. Ale niestety, mamy stado baranów. Tym sposobem utrzymają się tylko ci, którzy produkują gówno za darmo. Wiwat kapitalizm!
komentarz 28 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Pomijam już fakt, że jedyną osobą nieustannie mówiącą o zmowie jesteś Ty... Ja po prostu mówię, że taka cena jest absurdalna, bo nie pozwala nic zarobić. I to jest mentalność niewolnika: pracować za możliwość spojrzenia w stronę pańskiego stołu.
komentarz 28 sierpnia 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Dla Ciebie 2500 netto to absurdalnie niskie zarobki. Dla robotnika, który zarabiał wcześniej 1300, i przebranżawia się na programistę, to bardzo dużo.
komentarz 28 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Ale tutaj to nie programista zarabia 2.5k netto, tylko firma i nie 2.5k a 1.5k. Skoro firma jako firma tyle zarabia, to jak myślisz ile taki pracownik z tego dostanie? Poza tym argument z przebranżawianiem się nie bardzo do mnie przemawia. I nie mów mi, że to jest odpowiedź na wymagania rynku pracy i zmieniającą się sytuację ekonomiczną, bo to piękna teoria, a rzeczywistość jest całkowicie inna. Robotnik kopiący rowy w życiu nie przebranżowi się na programistę - prędzej na budowlańca
komentarz 28 sierpnia 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Ja mówię o zarobkach miesięcznych. Zresztą jeśli ktoś chce robić ludziom nawet strony za darmo, to co mnie to obchodzi? Jęczeć będzie tylko i wyłącznie nieprzystosowana do zmienionych warunków konkurencja, która by chciała zarabiać ponad to co może zaoferować ludziom. Programiści zarabiają dużo, bo jest ich mało w porównaniu do zleceń, a nie dlatego że są jakąś szlachtą, która ma raz na zawsze prawo do wysokich zarobków. Robotnik zarabia mało, bo jest odwrotnie. Oczywiście łatwiej jest zostać robotnikiem, ale programistą jest być coraz łatwiej. Świat się zmienia, spasione dinozaury zginą, przystosują się (oferując nowsze lepsze rzeczy lub produkując stare w większej ilości) albo zablokują rynek regulacjami prawnymi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,216 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 436 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 473 wizyt
pytanie zadane 23 października 2018 w Offtop przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...